В Україні бачать прогрес демократії

Організація "Freedom House" вбачає прогрес України в ситуації з демократією і відносить нашу країну до країн із перехідною владою чи гібридним режимом.

Українську демократію за 2016 рік оцінили на 4,61 (де 7 – найгірший прогрес у демократичності), країна посіла 18 позицію з 29 у рейтингу "Дому свободи", – пише Українська правда.

За даними організації, у Центральній та Східній Європі, на Балканах та в Євразії більше країн із авторитарним режимом, ніж із демократичними засадами. 18 країн із 29 торік втратили позиції щодо демократичності.

Натомість Україна дещо покращила цей показник: минулого року він був на рівні 4,68, два роки тому – 4,75, а найгірші показники були в 2013-му й 2014-му роках (4.86 і 4.93 відповідно), за влади Віктора Януковича.

"Україна і Косово зробили скромні успіхи в зв'язку з поступовими структурними реформами, і Косово перемістилося до категорії перехідний/гібридний режим", – сказано в звіті.

Румунія також дещо посилила позиція, а Киргизстан повернувся в категорію авторитарних режимів.

На пострадянському просторі лише Україна, Молдова та Грузія позначені як гібридні режими, Вірменія – як напівавторитарний, а решта країн – як авторитарні режими.

При цьому відзначається окреме становище анексованого Росією Криму та підконтрольної проросійським бойовикам частини Сходу України.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
04.04.2017 18:56
Переглядів433
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-02-2018 22-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг