В Україні хочуть збільшити перелік заборонених для жінок професій

Міністерство охорони здоров'я України планує розширити список професій, що заборонені для жінок.

Про це повідомляє ТСН.

Як відомо, до списку нежіночих професій у МОЗ зарахували 450 професій. Серед таких – різні галузі: сталеварна, судно- та авіабудівна, гірнича промисловість, навіть сільське господарство. Жінка не може бути далекобійником, водолазом, шахтарем, слюсарем, машиністом крана тощо. На цьому в установі вирішили не зупинятися.

Зі слів фахівця інституту праці Тетяни Мартиновської, таке рішення пояснюється дітородною функцією жінок.

"Тяжкі, шкідливі, небезпечні професії – з наявністю в повітрі цілого букету канцерогенних речовин. Всіх шкода, і чоловіків, але жінка має дітородну функцію" – зазначила вона.

Як відомо, професійну дискримінацію Україна успадкувала від СРСР. У 1917 році жінки отримали абсолютну рівність із чоловіками. Але вже у 20-ті роки СРСР повертається до так званих традиційних цінностей. Ситуацію змінює Друга світова війна – дівчат знову беруть на тяжкі та більш оплачувані посади. Нині в Україні знову війна і все повторюється.

За даними Державної служби статистики, нині жінки отримують у середньому на третину меншу заробітну плату, ніж чоловіки.

Окрім цього, в Україні більш оплачувані посади часто взагалі заборонені для представниць прекрасної половини людства.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
04.04.2017 19:36
Переглядів688
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-02-2018 20-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг