Українці зможуть безкоштовно приватизовувати кімнати в гуртожитках

Верховна Рада України підтримала законопроект №1076 "Пропозиції Президента до Закону" Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

За документ проголосували 256 нардепів. Серед волинських нардепів законопроект підтримали Ігор Гузь та Ірина Констанкевич.

Сергій Мартиняк і Степан Івахів не голосували. А Ігор Лапін та Юрій Савчук були відсутніми.

Яе повідомляє РБК-Україна, документом більш чітко визначається сфера дії закону "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" № 500-VI від 04.09.2008 р., яким законним мешканцям гуртожитків, які не мають власного житла та проживають згідно з Житловим кодексом Української РСР у гуртожитках, відповідно до закону, підлягають передачі у комунальну власність, надано право приватизувати житлові приміщення у таких гуртожитках.

Так, передбачається встановити на законодавчому рівні, що дія зазначеного Закону №500 у частині права на безкоштовну приватизацію жилих приміщень в гуртожитках повинно поширюватися тільки на тих мешканців гуртожитків:

  • яким було видано спеціальні ордера і які були вселено в гуртожитку на підставі договорів найму житлових приміщень, передбачених Житловим кодексом Української РСР, у зв'язку з їх перебуванням у трудових відносинах з підприємством або організацією, у віданні або власності якої перебував гуртожиток;
  • яким після видані спеціальних ордерів та вселення в гуртожитку на підставі договорів найму житлових приміщень, передбачених Житловим кодексом Української РСР, у зв'язку з їх перебуванням у трудових відносинах з підприємством або організацією, у віданні або власності якої перебував гуртожиток і після передачі гуртожитків у статутні капітали господарських і колективних товариств, створених у процесі масової приватизації та корпоратизації колишніх державних і комунальних підприємств були укладені договори оренди житла передбачені статтями 810, 811 - 813 Цивільного кодексу України на вимогу власників таких гуртожитків або їх представників.

При цьому встановлюється, що закон не поширюється на громадян, які:

  • проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;
  • які проживають у гуртожитку, але не перебували (перебувають) у трудових відносинах з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку;
  • які проживають у гуртожитку без правових підстав, визначених цим законом.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
05.04.2017 13:40
Переглядів450
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-03-2018 16-03-2018 15-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг