"Ми ніколи не зможемо викинути великий бізнес з політики", - Мустафа Найєм

Народний депутат Мустафа Найєм вважає, що відокремлення влади від бізнесу – це в першу чергу розробка такого законодавчого поля та інструментів, які б не давали можливості використовувати законодавче поле і політику заради збагачення.

Мустаф Найєм переконаний, що ідею відділення бізнесу від влади не всі правильно розуміють. Про це він розповів в інтерв'ю діловому виданню "Конкурент".

"Є таке розуміння, що президент має продати свій бізнес. Я думаю, єдина дурість, яку зробив Петро Порошенко,не будучи президентом, – це те, що він взагалі пообіцяв це зробити. Якщо ви подивитесь на президентів багатьох країн, то вони теж мають бізнес", - сказав Мустафа Найєм.

На думку нардепа, відокремлення влади від бізнесу - це не відділення людей, які мають бізнес від політики. Швидше, це розробка такого законодавчого поля й інструментів, які б не давали можливості використовувати політичне поле і державні інститути задля власного збагачення людині, яка прийшла з бізнесу в політику.

Окрім того, на його думку відділення влади від бізнесу – це, в першу чергу, створення дуже прозорих інституцій, стосунків між владою і бізнесом.

"Ми ніколи не зможемо викинути великий бізнес з політики, але побудувати можливість спілкуватись з політиками цивілізовано можна. Перше – це закон про державне фінансування політичних партій. Це те, що дозволяє партіям бути незалежними від фінансування олігархів і, відповідно, олігархи мають вже якось інакше впливати на політиків. Єдиний для цього продуманий і цивілізований інструмент – лобізм. Наша невеличка група розробляє відповідний законопроект, концепцію якого ми представимо наступного місяця. Якщо людина чи бізнес спілкується з політиком з метою лобіювання своїх інтересів - нічого поганого в цьому немає. Зрештою, для цього існує держава, політика. Щоб всі зацікавлені групи, в тому числі цивільні, військові або бізнесові прошарки мали вплив на прийняття того рішення, яке б полегшувало їм життя", - зазначив Мустафа Найєм.

Він вважає нормальним явищем, коли якась політична партія відкрито скаже, хто її фінансує.

"Я думаю це нормально, якщо з'явиться якась політична партія, яка відкрито скаже, що її фінансує наприклад "Азовсталь", ахметівські підприємства чи інші. Ця політична партія, відповідно, виступає за те, щоб були преференції металургійному, енергетичному бізнесу,бо її виборці – це сотні чи тисячі працівників цих заводів",- аргументував свою позицію Найєм.

Повну версію інтерв'ю читайте згодом.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
02.02.2016 09:05
Переглядів526
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-03-2018 19-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг