В Уряді обіцяють справедливі пенсії

Осучаснення пенсій, заплановане Урядом у жовтні 2017 року у рамках проведення пенсійної реформи, стосуватиметься більше 5 млн пенсіонерів.

Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, – повідомляє "Урядовий портал".

"Протягом останніх років мінімальний розмір пенсії ми все-таки піднімали, а людям, які отримують пенсії у проміжку між 1400 грн і 4500 грн, протягом чотирьох років жодної індексації не проводилося. А це все-таки більше 5 млн українців. І це дуже важливо, що ми визначилися, що осучаснення пенсій стане одним із елементів пенсійної реформи", – сказав він, зазначивши, що головне забезпечити справедливість. "А справедливість полягає у тому, що ті люди, які мають достатній стаж роботи, працюють тривалий час у легальному секторі економіки, повинні отримувати достойні пенсії", – підкреслив Віце-прем'єр-міністр.

Зі слів Павла Розенка, Уряд повинен уникнути якраз проблем і помилок так званої пенсійної реформи 2011 року, коли дискусія точилася лише навколо питань солідарної системи - що робити з пенсійним віком чи стажем. Саме через це тоді пенсійна реформа була дискредитована, а не проведена.

"Пенсійна реформа – це не лише зміна параметрів солідарної системи. Повноцінна реформа неможлива без запровадження накопичувального рівня і недержавного пенсійного страхування. Адже відповідно до тієї моделі пенсійної системи, яка записана в чинному законодавстві, солідарна частина займає лише 60% від загального розміру пенсії, 30 % – це накопичувальна система, і 10% – недержавне пенсійне страхування. Тому якщо реформувати лише солідарну систему, це все одно буде лише 60 % від того, що реально може отримувати людина, яка виходить на пенсію", – пояснив Павло Розенко.

Раніше Павло Розенко повідомляв, що у 2017 році для 8 млн пенсіонерів, розмір пенсійних виплат яких залежить від мінімальної пенсії, зросте щонайменше на 10 %. Перше підвищення розміру мінімальної пенсії відбудеться вже з 1 травня.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
13.04.2017 10:57
Переглядів303
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг