Хто отримає кошти від спецконфіскату (інфографіка)

Міністерство фінансів визначилося з тим, як розподілити кошти, отримані від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційних злочинів.

Зі слів першого заступника виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, згідно з проектом постанови, 22,3 % коштів отримає Мінагрополітики на підтримку сільгоспвиробників, 21,6 % Мінрегіон спрямує у державний фонд регіонального розвитку (ДФРР). Ще 8,6 % планується витратити на інфраструктурну субвенцію для об'єднаних територіальних громад, 21,6 % – на субвенцію на соціально-економічний розвиток. Решта коштів у різних пропорціях буде розподілена між Міноборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, СБУ, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Адміністрацією держспецзв'язку.

У 2017 році загальний обсяг державної підтримки місцевого самоврядування через державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) та відповідні субвенції становить 9 млрд грн, що у 2,2 рази більше ніж минулого року. ДФРР – це 3,5 млрд грн, з яких 2,5 млрд грн передбачено забезпечити за рахунок коштів спецконфіскату. Обсяг субвенції на розвиток інфраструктури об'єднаних громад становить 1,5 млрд грн, з яких один мільярд гривень також припадає на доходи від реалізації спецконфіскату. Субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій запланована у розмірі 4 мільярди гривень, з яких 2,5 млрд грн знову ж таки – спецконфіскат.

Тобто загальний ресурс від спецконфіскату, який повинні отримати органи місцевого самоврядування, – 6 млрд грн.

На сьогодні парламент так і не прийняв закон про спецконфіскацію. Якщо закон не буде прийнято, обговорюється варіант спрямувати на потреби регіонів кошти від перевиконання доходів державного бюджету. Але, як зазначив Олександр Слобожан, серйозних наслідків для місцевих бюджетів від того, що кошти не надійдуть вчасно, не буде.

По-перше, місцеві органи влади мають освоїти принаймні ті кошти, які повинні надійти зі стабільних джерел.

По-друге, за рахунок доходів від спецконфіскату планується фінансувати проекти розвитку, а строк їх остаточної реалізації у більшості випадків не обмежується поточним роком. Це проекти на декілька років. Вони можуть бути дофінансовані в 2018-2019 роках. Для прикладу, в 2016 році при майже 90 % освоєнні коштів ДФРР було здано лише 61 % запланованих проектів.

Що стосується субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, то, по-перше, дуже велика ймовірність того, що у разі непроходження закону про спецконфіскацію, держава дофінансує бюджети ОТГ в кінці року, по-друге, наразі в Україну заведена велика кількість проектів міжнародної технічної допомоги, орієнтованих на розвиток інфраструктури в ОТГ. Частково вони можуть перекрити недоотриманий ресурс у цьому році. Наразі ОТГ – пріоритет державної політики.

Варто зазначити, що на кошти від спецконфіскату розраховують і інші сфери: оборона та безпека, правоохоронна система, аграрний сектор. Ці кошти потрібно повертати в Держбюджет однозначно. Тому рішення про диверсифікацію ризиків правильне – жодний напрям, у тому числі і місцеве самоврядування, не має критичної залежності від фінансування за рахунок спецконфіскату.

Однак необхідно змусити парламент прийняти відповідний закон і повернути ці кошти до бюджету.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.04.2017 12:56
Переглядів510
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-02-2018 18-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг