Чому поляки зацікавлені в українських іммігрантах

Українці – найчисельніша національна меншина у Вроцлаві. Кожен десятий житель міста – громадянин з-за східного кордону Польщі.

За даними звіту "Діагноз Вроцлава" та Управління статистики, у місті проживає від 51 до 64 тисяч українців. На вроцлавських вулицях українську мову чути щодня, – повідомляє "Монітор Інфо" з посиланням на "Gazeta Wroclawska".

На думку Кшиштофа Карабона, автора звіту "Діагноз Вроцлава", присутність іммігрантів дуже позитивно впливає на соціальне життя міста.

"Імміграція з України – це великий шанс для розвитку Вроцлава, це може забезпечити необхідні місту, що розвивається, кількість робочих рук та голів. Влада міста повинна працювати у напрямку збільшення числа українців та утримання їх у місті, наприклад, завдяки підтримці української культури у Вроцлаві та протидії націоналізму", – вважає він.

Українців до Вроцлава і в цілому у Нижньосілезьке воєводство манять, передусім, кращі умови праці та вища, ніж в Україні, зарплатня.

За даними статистичних відомств, у цей польський регіон минулоріч на роботу приїхали майже 120 тисяч українців, з них 62 тисячі працевлаштувались у Вроцлаві. Найчастіше громадяни України заробляють гроші як прибиральники, охоронці, секретарі, офісні працівники. Також вони займаються вивезенням відходів, прибиранням вулиць та утриманням зелених насаджень у місті. 21 тисяча українців працює у міській будівельній галузі, а 12,5 тисяч – у промисловості.

Українці приїжджають цілими родинами. Вони віддають своїх дітей до вроцлавських шкіл та дитсадків. В освітніх закладах на терені міста цей шкільний рік почали майже 500 дітей з України, найбільше (322) – у початкових класах. У 2013-2014 роках у нижньосілезьких вузах навчалися 655 українських студентів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.04.2017 21:30
Переглядів648
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-02-2018 22-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг