Міненерговугілля розробило закон про демонополізацію ринку вугілля

Міністерство палива та енергетики України розробило законопроект, який, на думку міністерства, сприятиме створенню прозорого ринку вугільної продукції та забезпеченню економіки країни власною вугільною продукцією.

Мета нового проекту Закону "Про ринок вугільної продукції" – встановлення правил торгівлі на ринку вугільної продукції в умовах поетапної приватизації енергетичної галузі, а також створення прозорого ринку вугільної продукції із рівними умовами ведення бізнесу для всіх суб'єктів господарювання, включаючи державні підприємства, – повідомляється на сайті відомства.

"Законопроект визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку вугілля, заснованого на принципах вільної конкуренції, захисту прав споживачів та забезпеченні умов вільного і сталого постачання вугільною продукцією", – зазначають в міністерстві.

Згідно з повідомленням, передумовами прийняття законопроекту є відсутність ринкових механізмів ціноутворення і стимулів для підвищення ефективності вугільних підприємств, невирішеність питань прозорості ціноутворення, зокрема, визначення ціни на енергетичне вугілля з урахуванням його енергетичної цінності, а також необхідність запобігти установці обмежень на ринку вугілля відповідно до вимог Світової організації торгівлі (СОТ), програми уряду і коаліційної угоди.

Законопроект представлять Кабміну після узгодження з низкою державних відомств, Антимонопольним комітетом, представниками профспілок та після громадського обговорення, – повідомляють у міністерстві.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
03.02.2016 13:55
Переглядів428
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018 18-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг