#сім_сорок: Чи буде обіцяний "безвіз" насправді без віз

Тривала і вимучена процедура надання безвізового режиму для України добігає свого логічного завершення. 11 травня Рада Євросоюзу скаже нам своє так чи ні. І в кращому випадку (чи не зовсім) вже 11 червня кордони для українців відкриються. Умовно.

Те, чого так прагнули і терпеливо чекали українці, нарешті може статися. Однак ніхто вже особливо не радіє. А чи варто?

По-перше, подорожувати без віз зможуть тільки ті, в кого вже є біометричний паспорт. І якщо таки "безвіз" запрацює, то українці можуть масово ринути їх виготовляти: черги, нерви, нестача бланків чи ще там чогось, як це завжди у нас буває. Якщо біометричного паспорту немає, то навіть при "безвізі" потрібно буде відкривати візу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: "БЕЗВІЗ" НА НОСІ: ВСЕ ПРО БІОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ

По-друге, навіть "безвіз" передбачатиме збір ряду документів, які можуть перевірити на кордоні. І можна припустити, що таки їх будуть перевіряти, і контроль посилиться.

По-третє, безвізовий режим стосуватиметься туризму. Відтак українські заробітчани почнуть шукати нові шляхи отримання довгострокових віз. І обов'язково їх знайдуть. Тому, напевно, й корупції буде більше.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: "БЕЗВІЗ" ДЛЯ УКРАЇНЦІВ: ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ

Зрештою, чи допоможе "безвіз" людині, яка й до нього не мала чи "зайвих" грошей, чи часу, аби поїхати за кордон?

Українці – доволі романтична нація – затихли і перебувають в передчутті невідомого. З одного боку тішить те, що рух в бік Європи таки є. А з другого – мрії про мандрівки без кордонів можуть розбитися об гори паперів і корупційних схем. І в такому випадку "безвіз" поставить лише жирний плюс нинішній владі, а народ так і залишиться ні з чим. Тому для чого все це робиться і до чого призведе – загадка. А нам залишається плекати надію, що кордони не те що відкриються, аби хоч не закрилися перед українцями. Чекаємо.

Автор:Оксана ПУНЯК
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
07.05.2017 07:40
Переглядів1784
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
12:32
07.05.2017
студент мандрівник
ну ви дивні. з перемоги робити зраду. зараз треба предявляти ті ж самі документи, але не тільки на кордоні а й коли візу хочеш зробити. та й які документи: показати шо тобі є де спати і за що їсти. зрозуміло, що про такі речі кожен мандрівник подбає незалежно від того чи будуть перевіряти. 2) будуть черги- будуть. але спочатку, коли всі попри бурчання будуть паспорт робити. ТЕ ЩО БІОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ 2 РОКИ ТОМУ РЕКОМЕНДУВАЛИ ЗРОБИТИ НІХТО НЕ ПАМЯТАЄ. 3) БЕЗВІЗ ЕКОНОМИТЬ КОШТИ НА ВІЗУ, + НЕ ФАКТ ЩО ЇЇ ДАЛИ Б. ЗА ЕКОНОМЛЕНІКОШТИ МОЖНА ДЕКІЛЬКА ДНІВ ПРОЖИТИ. 4) ЕКОНОМІЯ ЧАСУ. ВИРІШИВ НА НАСТУПНІ ВИХІДНІ ПОЇХАТИ В НІМЕЧЧИНУ- БУДЬ ЛАСКА. МОБІЛЬНІСТЬ 5 звісно це подорожі, а не робоча віза. про робочу і мови не було. студенти нехай їдуть і набираються досвіду, дивляться на культуру, спілкуються з іншими студентами. 6 зайві гроші? є безліч можливостей жити безкоштовно, а готель бронювати номінально-потім знімати бронь. сорі але був про вас кращої думки. - 1 читач.
останні новини
23-05-2018 22-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг