Яким буде курс долара влітку

І взимку, і влітку на курс долара впливають два фактори: попит і пропозиція валюти. Вони, в свою чергу, залежать від ситуації з економічною активністю.

Про це розповів економіст, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський, – повідомляє "Новое время".

"Влітку люди, які вирушають у відпустку закордон, виходять на валютний ринок і продають валюту. Тому влітку ми спостерігаємо певну тенденцію до зниження. На сьогодні вся проблема полягатиме в тому, наскільки українські громадяни змогли зберегти свої валютні заощадження за роки кризи. Якщо ми подивимося на нинішню ситуацію, то зниження валютного курсу говорить про те, що у громадян є якась кількість готівкової іноземної валюти, але вони її або притримують, або вже були змушені продати для того, щоб пережити важкі часи. Тому я не передбачаю великих коливань влітку", – пише економіст.

Експерт вважає, що буде, швидше, тенденція до певного зниження. Це пов'язано з тим, що країна протягом певного періоду переживала економічну кризу, зокрема зниження валютних надходжень в країну і перехід людей на споживання товарів, які або нижче за ціною, або мають інші споживчі властивості, ніж імпортні товари, на які витрачається валюта.

"При цьому не думаю, що на валютний курс чітко може вплинути звільнення з посади голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Як би ми до неї не ставилися, але НБУ зробив достатньо багато для того, щоб налагодити роботу регулятора і оздоровити український банківський ринок", – зазначив Ігор Бураковський.

Сьогодні потрібно врахувати і те, що на світових ринках відбувається зміцнення позицій тих товарів, які зміцнювала Україна. Йдеться про металургію і хімічні товари насамперед. З іншого боку, варто звернути увагу на таку проблему: частина комбінатів, які виробляли або сировину для металургії, або металургійну продукцію, знаходяться на території конфлікту.

Ситуація на валютному ринку, на думку експерта, більшою мірою визначається економічною політикою в цілому, співпрацею з МВФ та іншими міжнародними організаціями, які також в свою чергу співпрацюють з МВФ і таким чином координують дії з ним, ніж з поведінкою або персоналіями.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
13.05.2017 16:46
Переглядів1239
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-01-2018 19-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг