Закон про гуртожитки: хто матиме право приватизувати житло

Сьогодні, 3 червня, відбулася офіційна публікація змін в законодавстві щодо забезпечення реалізації житлових прав тих, хто проживає в гуртожитках.

Закон опублікований в газеті "Голос України" і вступає в силу на наступний день, – повідомляє Слово і Діло.

Отже, відповідно до закону право на приватизацію мають громадяни та члени їх сімей, одинокі люди, якщо вони:

  • не мають власного житла;
  • не використали право на безкоштовну приватизацію державного житлового фонду;
  • вселити в гуртожиток і проживають там тривалий час (5 і більше років);

Також, відповідно до закону, користування кімнатою в гуртожитках на правових підставах підтверджує зазначений спеціальний ордер або договір найму кімнати, укладений на підставі спецордера.

Проживання в гуртожитку на правових підставах підтверджує договір найму кімнати, якщо мова йде про відомчі гуртожитки державної і комунальної форми власності.

При цьому, якщо мова йде про гуртожитки колишніх державних і комунальних підприємств і організацій, які були включені до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі масової приватизації та корпоратизації, то:

  • до включення таких гуртожитків у статутні капітали зазначених товариств і після передачі таких гуртожитків у комунальну власність - виключно договір найму кімнати, укладений на підставі спецордера;
  • після включення таких гуртожитків у статутні капітали зазначених товариств до передачі таких гуртожитків у комунальну власність - договір найму кімнати на підставі спеціального ордера, або на підставі договору оренди житла (за умови, що мешканець гуртожитку або його сім'я були вселені в гуртожиток на підставі спеціального ордера і проживали в гуртожитку за договором найму житлового приміщення).
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
03.06.2017 18:42
Переглядів683
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг