Український паспорт піднявся у світовому рейтингу

Український паспорт посів 30-те місце у рейтингу паспортів світу.

Про це написав у Facebook посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, – повідомляє "Zaxid.net".

Він повідомив, що тепер українці можуть відвідувати без віз 119 країн. Індивідуальний рейтинг українського паспорта – 68, глобальний – 30.

Першу сходинку у цьому рейтингу посідають Німеччина та Сінгапур. Мешканці цих країн мають право на безвізовий в'їзд у 159 країн. Далі йдуть Швеція та Південна Корея із безвізовим режимом з 158 країнами. Данія, Італія, Фінляндія, Франція, Іспанія, Норвегія, Британія, Японія, США посідають третє місце із показником у 157 безвізових країн.

У рейтингу Україна знаходиться поруч із острівною державою Сент-Лусія – 29 місце (120 країн) та Макао – 31 місце (спеціальний адміністративний район Китайської народної республіки). Громадяни Росії мають можливість подорожувати без віз у 106 країн світу – паспорт РФ посідає 41 сходинку.

Нагадаємо: у ніч на неділю, 11 червня, вступило в силу рішення про безвізовий режим з країнами Європейського Союзу. Європейські держави, які мали скасувати візовий режим для громадян України, зробили це в чотири етапи протягом ночі. В кожній державі рішення набирало чинності за місцевим часом, який відмінний від українського.

ДОВІДКОВО:

Індивідуальний рейтинг паспорта кожної окремої країни визначається складним трирівневим методом. При його обчисленні звертають увагу на загальну кількість країн, що їх можуть відвідувати громадяни без віз (VFS - Visa Free Score) і таких країн, де отримують візи по прибутті (VOA - Visa of Arrival). Також порівнюють співвідношення вільних від візи країн і тих, де громадянам потрібно просити про візу. Врешті, береться до уваги й індекс оцінки людського потенціалу країни ООН (індекс UNDP HDI) на підставі якого загальний результат держави порівнюється з іншими країнами світу.

Глобальний рейтинг оснований на кількості вільних від візового режиму країн (VFS), до яких можуть поїхати громадяни визначеної держави. Чим вищим є показник VFS, тим кращу глобальну мобільність має паспорт пред'явника.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
12.06.2017 12:34
Переглядів926
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
16:20
12.06.2017
українка
"безвіз" вирішив всі проблеми
останні новини
17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг