Як працювати у Польщі, маючи біометричний паспорт

Введення безвізового режиму з ЄС відкрило для українців багато нових перспектив та можливостей. Відтепер для того, щоб відпочити в Європі, здійснити закупи у будь-якій країні ЄС чи просто владнати на його території свої бізнес-питання, нашим громадянам достатньо показати на кордоні біометричний паспорт. А як щодо роботи в Польщі в рамках безвізу? Чи має право українець легально працювати в Польщі лише на підставі біометричного паспорта, без діючої робочої візи? Наскільки це реально і які умови такої роботи?

Про це йдеться у матеріалі ресурсу VSETUTpl.com.

Робоча віза до Польщі

До того, як Україна розпрощалась з необхідністю відкривати візу для поїздок на територію ЄС, працювати в Польщі українці мали право тільки на підставі робочої візи. Робоча польська віза існує двох типів: національна (D 05, яка дає право працювати в Польщі 180 днів протягом року, і D 06, яка дозволяє працювати в режимі 365/365), та короткострокова робоча шенген віза C 05, на підставі якої працювати в Польщі дозволяється не більше як 90 днів на півроку.

Запрошення на роботу в Польщу. Воєводське запрошення

Робочу польську візу видають лише при наявності запрошення від роботодавця чи від польського воєводського управління (у цьому випадку є можливість отримати річну візу D 06). Для того, щоб потенційному працівнику відкрили робочу візу, роботодавець має зареєструвати заяву про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia Pracy cudzoziemcowi) в Повітовому бюро, а воєвода – видати дозвіл на працю (zezwolenie на Práce). На підставі цих документів Консул і приймає рішення про видачу робочої візи.

Робота в Польщі без робочої візи по біометричному паспорту

А чи можна працювати в Польщі, перетнувши кордон по біометричному паспорту (без робочої візи)? Так, завдяки безвізу України з ЄС, українці за наявності біометричного паспорта мають право працювати в Польщі без робочої візи. Проте для цього вони мають мати всі необхідні документи і чітко дотримуватись розробленої процедури.

Українець, який їде на роботу в Польщу, повинен мати заяву від роботодавця про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) з прописаними умовами праці, терміном та зарплатою, або дозвіл на працю (zezwolenie на práce). Проте можливий і інший варіант: ви можете виїхати в Польщі по безвізу без дозволу на роботу, і вже там (в Польщі) знайти собі роботу і працювати абсолютно легально, при умові, що ваш роботодавець зареєструє в Повітовому бюро заяву про намір працевлаштувати іноземця чи оформить вам дозвіл на працю.

Після того, як іноземець прибуває на місце праці, роботодавець зобов'язаний укласти з ним трудовий договір (umowa o pracę), або цивільно-правовий договір (umowa zlecenia чи umowa o dzieło), проте доцільність і правомірність укладення цивільно-правового договору буде ретельно перевірятись, тому що тільки трудовий договір якнайкраще захищає права іноземного працівника і виключає випадки неправомірних звільнень, порушення оплати праці чи невиконання роботодавцем обіцяних умов працевлаштування.

Також роботодавець повинен подати заяву в ZUS для страхування працівника та сплати податків. Якщо договір з іноземним працівником не підписаний або укладений неправильно, то така робота вважається нелегальною, і роботодавцю загрожує штраф до 5000 злотих.

Іноземний працівник має право міняти місце праці та роботодавця в Польщі, проте новий роботодавець також повинен зареєструвати заяву про намір працевлаштувати іноземця в своєму Повітовому бюро.

Як довго можна працювати в Польщі з біометричним паспортом (без візи)

Працювати в Польщі без робочої візи, але за наявності дозволу на роботу та біометричного паспорта, можна 90 днів на кожні 180 днів. Якщо іноземець працюватиме більше ніж 90 днів, то йому загрожує штраф та депортація терміном від 6 місяців до 3 років.

Для того, щоб після закінчення 90-денного терміну залишитись і надалі працювати в Польщі, потрібно або виробляти довготермінову робочу візу (робити це слід в Україні), або оформляти дозвіл на проживання в Польщі (карту побиту). Це можна зробити на підставі біометричного паспорта в рамках безвізу на території Польщі.

Як бачимо, безвізовий режим вигідний не лише туристам, а й тим, хто бажає абсолютно легально працювати в Польщі. Черги за візою до Консульств та ППВА тепер цьому не перешкода.

Нагадуємо: з 1 червня 2017 року почали діяти нові правила роботи в Польщі для тимчасових працівників.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
17.06.2017 15:30
Переглядів48954
Коментарів58
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
20:17
02.01.2018
Ігор
Якщо по робочій візі відбув всі дні чи можна їхати по біометричному паспорті якшо віза ше не закінчилася.
16:38
02.01.2018
Наталя
Якщо я відбула в польщі по біометричному паспорті тоді після цього коли можу робити робочу візу
02:52
31.12.2017
Олена
Як що я по робочій візі на біометричному паспорті пропрауювала до нового року120 днів і віза закінчилась чи можу я ще після нового року поїхати на 60 днів до Польщі
00:54
29.12.2017
Микола
Доброго дня скажіть будь-ласка якщо я був в Польщі 3 місяці виїхав 21 грудня чи після нового року відкриваються знову 90 днів???
00:42
29.12.2017
Микола
Доброго дня скажіть будь-ласка якщо я був в Польщі 3 місяці по біометричному паспорті виїхав 21грудня чи можу я після нового року знову їхати по біометричному ???
19:28
16.01.2018
Сергій
0
5
Доброго дня скажіть якщо я був в Словатщини 3місяці по біометричному паспорті виіхав 21 грудня чи можу я після нового року іхати на біометричному паспорті?
09:05
27.12.2017
Марія
Як правельно вирахувати дні перебування в польщі по біометриці
23:46
26.12.2017
Аня
Я була вПольщі по біометричному паспорті два місяці чи маю право їхати ще чи потрібно чекати три місяці на Україні
22:56
22.12.2017
оксана
якщо я працювала по робочій візі чи можу я вїхати по біометричному паспорті і через скільки часу.
22:51
22.12.2017
оксана
якщо закінчілась національна робоча віза чи можна їхати на роботу по біометричному паспорті і через скільки.
12:08
10.01.2018
Лєна
0
0
Мене хвилює те саме запитання, на жаль, досі без відповіді...
17:37
12.01.2018
Сергій
0
1
Через 90 днів після виїзду з країни,наскільки мені відомо
22:47
14.12.2017
Ірина
Якщо закінчуються дні перебування в РП по шенгенці С 05,чи можна далі їхати на роботу без коридору по польській національній D05?
останні новини
20-01-2018 19-01-2018 18-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг