Назвали найцікавіші озера України (фото)

В Україні багато мальовничих озер. Не в кожному з них можна скупатися, але відпочинок на березі також стане прекрасним проведенням часу.

У літню пору питання відпочинку біля води стає дуже актуальним, незалежно від того, йдеться про відпустку чи про вихідні на природі. Багато українців вважають за краще відпочивати на море, комусь більше подобається купатися в гірських річках. Але є ще один не менш цікавий варіант – провести час на березі озера. "Сегодня" вибрав кілька озер, на березі яких можна відпочити, розслабитися і насолодитися прекрасними видами.

Озеро Світязь, Волинська область

Озеро Світязь входить до групи Шацьких озер, а це більше 30 водойм. Світязь вважається найбільшим і найглибшим озером в Україні. Його площа – 26,2 кв. км, а максимальна глибина – 58,4 м. У сонячну погоду його вода проглядається на кілька метрів. Приблизно в центрі озера є невеликий острів.

Вода в озері дуже чиста, оскільки воно є частиною Шацького природного національного парку, а поряд з ним немає значних джерел забруднення. Це місце дуже популярне у відпочивальників. На березі озера є пляжі, хоча в багатьох місцях ліс підступає практично до крайки води. Поблизу озера безліч котеджів і пансіонатів.

Озеро Синевир, Закарпатська область

Синевир – найбільше озеро в українській частині Карпат. Воно розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області і входить до складу Національного природного парку "Синевир". Водойма розташована на висоті 989 метрів над рівнем моря. Його площа сягає 5 га, а максимальна глибина – 24 м. Через це навіть у найтепліші дні прогріваються лише один-два верхні метри води.

Вода в озері дуже чиста і прозора, але холодна. Викупатися в ньому не можна. У центрі водойми – невеликий острів, а навколо – густий хвойний ліс.

На березі Синевиру можна не тільки відпочити в оточенні гарної природи, а й почути безліч історій і легенд. Згідно з однією з них, прозора вода озера – це сльози, які виплакала молода Синь в тузі за коханим Віру. На березі озера стоїть дерев'яна скульптура, яка зображує двох закоханих.

Озеро Несамовите, Івано-Франківська область

Несамовите – одне з найвищих озер в українській частині Карпат. Воно розташоване на висоті 1750 м над рівнем моря і входить до складу Карпатського національного парку. Озеро неглибоке (1-1,5 м), але велике – його довжина 88 м, а ширина – 45 м.

Взимку Несамовите замерзає, а в теплу пору року заростає осокою. Цікаво, що в озері зовсім не водиться риба, зате є жаби, ракоподібні і тритони.

Згідно з народним повір'ям, якщо в озеро кинути камінь або викупатися в ньому – обов'язково піде дощ. Так це чи ні, можна перевірити тільки спробувавши. Однак, інтерес туристів погано відбивається на стані озера. Через велику кількість сміття і вирубку дерев екосистема Несамовитого страждає.

Озеро Сиваш, Херсонська область

Сиваш – це система мілководних заток на західному березі Азовського моря. Площа водойми 2500 кв. км, а глибина невелика – 0,5-3 м. Вода в ньому рожевого кольору, але влітку сильно прогрівається і видає гнильний запах, через що його називають Гнилим морем. Але склад води в озері унікальний – її солоність досягає 260 ‰. Влітку берег озера покривається шаром солей.

Ропа і грязі Сиваша використовуються для лікування і профілактики багатьох захворювань і для зміцнення організму в цілому.

Озеро Ялпуг, Одеська область

Ялпуг – це найбільше природне прісноводне озеро в Україні. Водойма входить до групи Дунайських озер. Його площа – 149 кв. км, а максимальна глибина – 5,5 м. Підземні джерела озера беруть початок в с. Ялпуг у Молдові.

Взимку озеро замерзає, а влітку вода в ньому добре прогрівається. Більше того, озеро багате на рибу – зустрічається понад 40 видів, є раки. Основна проблема водойми – в минулому озеро часто забруднювалося мінеральними добривами та отрутохімікатами, які використовувалися в сільському господарстві в Молдові. В останні роки ситуація покращилася.

Блакитні озера, Чернігівська область

Насправді Блакитні озера – це затоплені кар'єри з вироблення кварцового піску. Через його залишки на дні вода в озерах має блакитний колір. Саме водоймище знаходиться в сосновому лісі, на більшій частині берега – зручні піщані пляжі.

Це місце дуже популярне у відпочивальників, особливо якщо їхати сюди на кілька днів з наметом. Також тут є бази відпочинку з обладнаною інфраструктурою.

Шелехівське озеро, Сумська область

Шелехівське озеро має прадавню історію. На думку вчених, воно утворилося за часів льодовикового періоду. На сьогодні це озеро – гідрологічна пам'ятка природи державного значення. Площа озера – 0,07 кв. км.

Вода в ньому завжди холодна і дуже чиста, а саме озеро оточене густим лісом. Але варто пам'ятати – озеро знаходиться у важкодоступному районі, тому дістатися до нього може бути нелегко.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
22.06.2017 21:30
Переглядів2288
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-03-2018 18-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг