Підвищення цін на продукти харчування українці відчують вже восени, - експерт

У зв'язку із скасуванням регулювання цін державою на продукти харчування зростання цін або їх значне коливання українці відчують вже восени.

Про це сказав голова Асоціації торгових мереж Олексій Дорошенко. Інформує УНН

"Скасування регулювання цін державою — це лише ризики зростання цін на продукти харчування або їх значне коливання. Коли, наприклад, у жовтні ціна на цукор зможе зрости на 50 %, а листопаді знизиться на 40 %. За цей місяць хтось зможе пристойно заробити. От це і буде наслідком усування держави від такого регулювання," — сказав О.Дорошенко.

За його словами, значні коливання цін на продукти харчування українці відчують вже восени.

"Підвищення цін не відучується з першого липня чи, наприклад, з першого серпня. Регулювання цін на продукти це лише запобіжник, який був і якого ми вже не маємо. Питання в тому, що просто будуть спекулятивні речі і ми зможемо побачити їх уже у вересні. Тому, що зараз ціни все ж таки зростають, але ми не бачимо великих стрибків. А от якраз у вересні вони зазвичай відбуваються. І ми побачимо підвищення цін не на 5 — 10%, відсотків 20 — 50. Якраз коли скасували держрегулювання цін, то ми вступили в епоху, коли ми будемо спостерігати от такі великі перепади," — додав О.Дорошенко.

При цьому експерт зазначив, що в Європі є коливання цін, але воно на рівні 1 — 3%.

"В Європі коливання бувають, але не такими різкими, як у нашій країні. В нас у Міністерстві АПК, підвищення цін на 20% за короткий час це нормальна річ. Однак, наші реалії показують, що у нас немає ринку, а тепер ми ще й позбавилися останнього запобіжника. Вважати, що Антимонопольний комітет буде щось робити не має сенсу. Він раніше нічого не робив і зараз не робитиме," — додав Дорошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін скасував регулювання цін на основні продукти харчування

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
01.07.2017 20:12
Переглядів525
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-05-2018 22-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг