Гриневич планує зобов'язати школи звітувати про витрачені гроші батьків

Міністерство освіти і науки України пропонує в новому законі про освіту зобов'язати шкільні благодійні фонди, куди батьки учнів здають гроші на ремонт, звітувати за витрачені кошти.

Про це заявила Міністр освіти Лілія Гриневич, – повідомляє "112 Україна".

"У цьому законі є стаття, яка буде зобов'язувати всі навчальні заклади в обов'язковому порядку публікувати всі кошти, що надходять на утримання цієї установи і як вони витрачаються. Тоді стане зрозуміло, і батьки зможуть поставити запитання тим, хто заохочує їх здавати гроші. Якщо, наприклад, орган місцевого самоврядування виділив для цієї школи кошти на ремонт, тоді не зрозуміло, чому збираються ці кошти на ремонт у батьків", – заявила Гриневич.

Також Гриневич пояснила, що сьогодні з батьків збирають гроші на ремонт так звані благодійні фонди, які міністерство не має права заборонити.

"Дуже важливо, щоб ці фонди, які збирають ці кошти, чітко звітували перед батьками, на що ці гроші йдуть. Думаю, це одна з новел закону про освіту, яка повинна показати, скільки тіньових коштів у нашій системі освіти і яким чином вони витрачаються. У результаті фінансової децентралізації органи місцевого самоврядування мають зовсім інші можливості – у них збільшилася дохідна частина бюджету в кілька разів. Вони наразі мають набагато більше можливостей забезпечити школи всім необхідним", – заявила Гриневич.

Зі слів Міністра освіти, не всі батьки зможуть дозволити собі здавати гроші у шкільні фонди, що відображається на ставленні до дітей.

"Ми негативно ставимося до вимагання коштів у батьків, тим більше великих сум. З цим можна боротися тільки таким чином, що ми повинні вивести на загал усі внески батьків у бюджет кожного навчального закладу і вимагати, щоб нам розповіли, як ці кошти використовуються", – заявила Гриневич.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
13.07.2017 11:53
Переглядів4523
Коментарів3
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
09:42
26.07.2017
Світлана
Дуже цікаво звучить "безкоштовна освіта" та " батьківські кошти"! Для чого платити в державу шалені податки,якщо навіть ремонт батьки змушені фінансувати.
23:12
25.07.2017
Ірина Панченко
А може краще проконтролювати місцеві органи,а " благодійні" внески заборонити?
13:35
13.07.2017
Оксана
А може краще держава утримуватиме школи?Що про це говорить фінський досвід?
останні новини
23-04-2018 22-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг