Чому зростають доходи місцевих бюджетів?

Власні доходи загального фонду місцевих бюджетів продовжують зростати.

З одного боку величина та динаміка власних доходів місцевих бюджетів ключовий показник їхньої фінансової самостійності та успішності місцевих громад. З іншого – це основний ресурс місцевої влади для виконання покладених на неї завдань, – розповідає для VoxCnnector Олександр Кашко, економіст Центру економічної стратегії.

Так, за січень-травень 2017 року власні надходження місцевих бюджетів зросли на 22 мільярди гривень порівняно з аналогічним періодом 2016 року і склали 85,7 млрд грн. Надходження від податку на доходи фізичних осіб збільшилися на 11,5 млрд грн до 40 млрд грн. Головна причина росту податкових надходження від цього податку – зростання середньої заробітної платні та підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Втім, з огляду на цю ж причину тренд може бути недовгим і вже наступного року темпи зростання власних надходжень відповідатимуть темпам росту економіки.

Друга причина зростання надходжень – додаткові доходи від єдиного податку, що з початку року зросли на 2,9 млрд грн і склали 9,5 млрд грн. Одна з можливих причин такого зростання – бум сфери послуг у великих містах в останні роки. Надходження від податку на майно досягли 11,2 млрд грн (+1,6 млрд грн).

При цьому найбільше зросли платежі податків за майно з юридичних осіб, що є наслідком індексації податку на землю та, можливо, зусиль місцевої влади з інвентаризації території та активів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
13.07.2017 13:35
Переглядів488
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг