Квоти ЄС не відповідають торговим можливостям українського АПК, - економіст

Квоти Євросоюзу для України абсолютно не відповідають можливостям українського агропромислового комплексу (АПК).

Таку думку висловив екс-міністр економіки Віктор Суслов в коментарі кореспонденту ГолосUA.

"Оскільки квоти дуже маленькі, вони абсолютно не відповідають торговим можливостям України. Інакше кажучи, норми Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом щодо України дискримінаційні, оскільки немає вільної торгівлі. Є вільна торгівля тільки в рамках квот, а квоти вельми невеликі, а все, що понад квоти може бути продано, воно все підлягає в повному обсязі оподаткуванню ", - зазначив експерт.
За його словами, нещодавно ЄС прийняв рішення розширити квоти по деяких видах продукції, проте в цілому дискримінаційний по відношенню до українських аграріїв торговий режим діє як і раніше.

"Зменшення обсягу дискримінаційних заходів і збільшення квот для українського експорту - безумовно, це позитивний крок по відношенню до України, це добре для українських експортерів, безумовно, це збільшить український експорт сільськогосподарської продукції - меду, наприклад, до Європейського Союзу. В принципі, це рух у правильному напрямку, але тільки це не торгові преференції ", - додав Суслов.

При цьому економіст нагадав, що для європейських товарів в Україні зона вільної торгівлі діє без обмежень, і обсяг імпорту з ЄС також зростає, хоча його істотно стримує низький споживчий попит.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.07.2017 19:37
Переглядів349
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-01-2018 16-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг