Уряд розробив схему оцінки бідності українців

Уряд розробив методику визначення "глибини" бідності українців.

Про це йдеться у спільному наказі Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Держкомстату, – інформує Finanсe.ua.

Відзначається, що методика розроблена на виконання стратегії подолання бідності.

Документ передбачає визначення 3 груп критеріїв оцінки бідності:

1-а група (основні монетарні критерії бідності): сукупні еквівалентні витрати особи нижчі ніж 75 % медіанного рівня середньодушових еквівалентних сукупних витрат; сукупні еквівалентні витрати особи нижчі від фактичного (розрахункового) прожиткового мінімуму в середньому на душу населення; загальні еквівалентні доходи особи нижчі, ніж фактичний прожитковий мінімум в середньому на душу населення; загальні еквівалентні доходи особи нижчі від законодавчо встановленого прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць у середньому на одну людину.

Для основних монетарних критеріїв бідності розраховуються такі показники: сукупний дефіцит доходу бідного населення; середній дефіцит доходу бідного населення; глибина бідності.

2-а група (інші монетарні критерії бідності): еквівалентні витрати особи нижчі за межу бідності, визначену Організацією об'єднаних націй (ООН для країн Центральної та Східної Європи як гривневий еквівалент 5,05 долара згідно з паритетом купівельної спроможності; середньодушові еквівалентні доходи особи нижчі ніж 60 % медіанного рівня середньодушових еквівалентних доходів за шкалою еквівалентності Європейського Союзу.

3-я група (немонетарний критерій бідності): наявність в домогосподарствах через брак коштів 4 з 9 ознак депривації (скорочення або повне позбавлення можливості задовольняти основні потреби).

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
30.07.2017 14:40
Переглядів480
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг