З якими країнами світу "вільно" торгує Україна

Україна з моменту проголошення своєї незалежності уклала із зарубіжними державами 16 угод про вільну торгівлю, які покривають території 45 країн.

Про це йдеться в презентації Мінекономрозвитку, оприлюдненій заступником глави МЕРТ – торгового представника Наталії Микольської, – пише Finance.ua.

Як стає відомо з матеріалів міністерства, найшироша зона вільної торгівлі була укладена між Україною та Європейським Союзом. Офіційно ЗВТ набере чинності з 1 вересня 2017 року, але за фактом вона на підставі домовленостей між Києвом і Брюсселем застосовується в повному обсязі з 1 січня 2016 р.

За даними Мінекономрозвитку, угода про ЗВТ з Євросоюзом покриває як торгівлю товарами, так і торгівлю послугами, державні закупівлі, а також поступове приведення законодавчої бази України до європейських стандартів для інтеграції в європейський економічний простір.

Крім цього, як нагадують у МЕРТ, Україна має угоду про вільну торгівлю з Канадою, яка містить у собі торгівлю товарами і державні закупівлі, Грузією (торгівля товарами), Македонією (торгівля товарами), Чорногорією (торгівля товарами та послугами), країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), а також країнами Співдружності незалежних держав (причому з 1 січня 2016 р. Росія в односторонньому порядку відмовилася виконувати свої зобов'язання в рамках цієї угоди).

Також українське бізнес-середовище має можливість користуватися генеральною системою преференцій США, в рамках якої передбачено безмитний експорт з України близько 5 тис. видів товарів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
07.08.2017 17:15
Переглядів438
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-01-2018 19-01-2018 18-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг