У Києві виявили незаконну фабрику Bitcoin

У Києві на території ДП "Лікувально-оздоровчий" ІЕЗ ім. Патона" виявили 200 одиниць комп'ютерного обладнання для генерації криптовалюти Bitcoin, які працювали з порушенням законодавства.

Про це йдеться в постанові №759/11642/17 від 4 серпня Святошинського районного суду Києва, – передає "Економічна правда", посилаючись на Delo.ua.

Ймовірно, йдеться про басейн "Лікувально-відновлювального центру ІЕЗ ім. Патона", який розташований в Києві за адресою вул. Ракетна, 24-а.

У постанові суду зазначається, що в ході досудового розслідування встановлено, що кілька осіб за попередньою змовою, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, вирішили здійснити підробку банківських документів.

Слідчі відзначають, що випуск і обіг грошових сурогатів криптовалюти Bitcoin на території України заборонені, відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України "Про Національний банк України".

У документі також наголошується, що ці процеси порушують вимоги Законів України "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", статті 9 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", згідно з якою платіжні організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні тільки після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до Реєстру.

Слідчий зазначив, що для реалізації злочинного наміру в непрацюючому басейні ЛВЦ були розміщені 200 одиниць комп'ютерного обладнання, так звані майнери. При цьому ніяких договорів не було укладено, оскільки зазначеній групі сприяли посадові особи лікувально-відновлювального центра.

"Надалі отримана криптовалюта використовується як засіб платежу шляхом здійснення обмінних операцій на електронні гроші офіційних платіжних систем, шляхом підробки електронних платіжних доручень та інших банківських документів", – акцентується в постанові суду.

Відзначається, що суд дозволив Нацполіціі провести огляд за адресою басейну "Лікувально-відновлювального центру ІЕЗ ім. Патона" з метою розшуку і вилучення речей та документів, пов'язаних з генерацією Bitcoin.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
10.08.2017 18:53
Переглядів837
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
21:46
10.08.2017
Юродивий
Що ще за анахронізм? Краще би корисною справою займалися, а не за майнерами ганялися...
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг