Рада прийняла закон для запуску процесу приватизації держпідприємств

Фото: Макс Левин

Верховна Рада у вівторок, 16 лютого, прийняла закон, який дозволить уряду почати приватизацію великих державних підприємств.

ВР прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №2319а-д, який необхідний для запуску процесу масштабної приватизації. Його підтримали 252 депутати. Про це повідомляє видання LB.ua.

Підтриманий законопроект забезпечує недопущення до процесів приватизації як покупців юридичних і фізичних осіб з держав, які визнані ВРУ державою-агресором, а торговці цінними паперами зобов'язуються надавати інформацію про осіб, в інтересах яких здійснюється придбання державних корпоративних прав.

Окрім того, законопроект скасовує норму, яка закріплювала обов'язковий продаж на фондових біржах 5-10% акцій об'єктів груп В і Г до проведення конкурсу. Фонду держмайна надається можливість залучати до процесу приватизації радників за позабюджетні кошти.

Фонд держмайна розробив згаданий законопроект ще на початку літа 2015 року, але парламент не встиг його розглянути, що загальмувало процес приватизації, передусім великих об'єктів. Уряд змушений був призупинити, зокрема, продаж ПАТ "Одеський припортовий завод".

Нагадаємо, президент Петро Порошенко наприкінці грудня назвав державні підприємства "потужним джерелом корупції" і закликав Верховну Раду прискорити їх приватизацію.

2016 року держава розраховує виручити 17 мільярдів гривень від приватизації.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.02.2016 15:12
Переглядів299
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-01-2018 21-01-2018 20-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг