Які торгові центри незабаром запрацюють в Україні

У першому півріччі 2017 року рітейлери істотно відновили активність, перейшовши від одиничних відкриттів до чітко вираженої стратегії експансії.

За даними консалтингової компанії CBRE Ukraine, в сегменті гіпермаркетів відбувся перерозподіл частки ринку між основними гравцями: французька мережа гіпермаркетів Auchan Group придбала 9 гіпермаркетів "Караван", 3 з яких розташовані в Києві, – пише Finance.ua.

Крім того, Auchan Group планує відкриття ще одного магазину у складі першої черги ТЦ Rive Gauche до кінця року.

Більшість fashion-ритейлерів також оголосили про наміри розширюватися упродовж року, фокусуючись на торгових центрах як локаціях для своїх магазинів.

Іспанський рітейлер Inditex, що відкрив на початку року магазин чоловічої лінії бренду Stradivarius в ТРЦ Skymall, відкрив ще 6 магазинів в ТРЦ Lavina Mall.

Польський рітейлер LPP Group оголосив про відновлення активності в Україні, як і ARGO, Спортмастер та O'stin, які також почали розширення своїх мереж у першому півріччі.

Турецький рітейлер LC Waikiki, який не припиняв активність у 2014-2016 роках, оголосив про наміри відкрити ще близько 10 магазинів до кінця цього року.

Крім того, українські бренди Vovk, MustHave, Arber, Anabel Arto та інші продовжили розширюватися в найбільш успішних торгових центрах.

Зростання попиту на торгові приміщення відбувалося також і завдяки появі нових міжнародних брендів.

У першому півріччі було зафіксовано відкриття 12 нових брендів, серед яких переважали бренди спеціалізованого одягу (спортивні товари, білизна, дитячий одяг), взуття та одягу середнього цінового сегмента.

Після стрімкого зростання нової пропозиції в 2016 році (+168 тис кв. м), у першому півріччі 2017 року був відкритий тільки один торговий центр Academ City (GLA – 8000 кв. м.). Таким чином, загальний обсяг пропозиції на ринку Києва досяг 1,06 млн кв. м.

Очікується, що обсяг нової пропозиції у другому півріччі складе близько 48 тис кв. м і буде представлений ТЦ "Смарт Плаза Політех" (GLA – 15 тис кв. м), першою чергою ТРЦ Rive Gauche (GLA – 20,5 тис кв. м) і "Рітейл Парком Петрівка" (GLA – 12 тис кв. м).

Девелопером двох останніх проектів виступає Immochan Ukraine. У разі якщо вищезгадані торгові центри будуть відкриті вчасно, обсяг нової пропозиції в 2017 році очікується на рівні 56 тис кв. м.

Якщо дати запланованих відкриттів не будуть перенесені на 2020 рік, більш ніж 530 тис кв. м нових площ очікується до виходу на ринок.

Активні будівельні роботи ведуться в лівобережній частині Києва в ТРЦ Rive Gauche (GLA – 70 тис кв. м в двох чергах) та в ТРЦ River Mall (GLA – 58,7 тис кв. м).

Ставка оренди в торгових центрах варіювалася в межах від $60 до $86/кв. м/місяць, а в менш успішних торгових центрах досягла $30 – $45/кв. м/місяць на кінець червня.

Очікується вихід потенційно нових гравців на ринок, серед яких Decathlon, Defacto, Under Armour, Scotch & Soda, Superdry та інші.

До того ж такі бренди як H&M і IKEA зарахували Україну у свої стратегічні плани з розширення, якщо українські тенденції зростання споживання на тлі загального відновлення економіки будуть зміцнюватися.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.08.2017 21:31
Переглядів677
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-04-2018 21-04-2018 20-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг