У Мінздоров'я прокоментували інформацію про платні пологи

Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними в 2019 році і надалі. Держава покриє на 100 % вартість цих послуг.

Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема в останній редакції законопроекту №6327 зазначається:

"У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов'язаних з наданням медичної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами", – пояснюють у МОЗ.

Медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади з 2019 року почнуть отримувати від держави оплату за конкретно надані послуги конкретному пацієнту.

Разом з тим у 2018 році окремі послуги будуть оплачуватися з державного бюджету в рамках пілотних проектів. Одним з перших таких "пілотів" має стати оплата вартості пологів напряму пологовим будинкам від Національної служби здоров'я за єдиним для всієї країни тарифом.

"Ми радимо всім, хто цікавиться медичною реформою в Україні, ознайомитися з останньою редакцією законопроекту. Це допоможе уникнути спотворення інформації та поширення недостовірних повідомлень про реформу. Нагадаємо, законопроект "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" №6327 є ключовим для медичної реформи. Документ передбачає істотні зміни у фінансуванні системи охорони здоров'я та гарантує рівний доступ до медичних послуг для українців", – зазначили у МОЗ.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
22.08.2017 11:31
Переглядів519
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-02-2018 18-02-2018 17-02-2018 16-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг