Чи доведеться українцям платити за б/в речі: відповіді на головні питання

22 Серпня 2017, 18:28 Переглядiв: 20694

Експерти кажуть: норма, згідно з якою при реалізації б/в речей потрібно платити податок, діє з 2011 року

<p style=Які податки заплатять українці. Фото: архів

Державна фіскальна служба днями роз'яснила: при реалізації власних речей і товарів, які вже були у вжитку, потрібно заплатити податок. Така новина викликала бурхливу реакцію в соціальних мережах і в ЗМІ. Однак, як пояснюють експерти, оподаткування /в товарів – не новина в українському Податковому кодексі. Сайт "Сегодня" з'ясував, кому і який податок потрібно платити при продажу власних речей.

Я хочу продати стару коляску або телефон, мені потрібно платити податок?

Так, згідно із законом платити податок потрібно. "Якщо комісійний магазин – юридична особа, то платити податок на доходи фізосіб і військовий збір дійсно доведеться", – пояснили сайту "Сегодня" на гарячій лінії Держфіскальної служби.

Підприємець в такій ситуації вважається податковим агентом і повинен заплатити ПДФО і військовий збір. Клієнту, який прийшов здавати б/в товар, заплатять суму, з якої вже відняли податки.

1204722

Фото: архів

А ось чи потрібно сплачувати ПДФО і військовий збір в разі, якщо здаєш річ в комісійний магазин, який зареєстрований як фізична особа-підприємець, податківці ще не визначилися. "Якщо ж комісійний магазин – це фізична особа-підприємець, то відповіді на питання, чи потрібно в такій ситуації платити податки, у нас немає. Ми відправили запит до профільного департаменту і зараз чекаємо роз'яснення", – розповіли на гарячій лінії ДФС.