Ціна на автогаз: зміни за останній рік (інфографіка)

За останній тиждень ціна скрапленого газу на українських заправках зросла на третину порівняно з початком року: експерти запевняють, що незабаром ціна палива відіграє назад, політики збирають акції протесту, а автомобілісти викладають додаткові 4 гривні за кожен літр палива.

"Слово і Діло" підготувало інфографіку про те, як змінювалася ціна зрідженого газу за останні 12 місяців.

За останній рік інші види автомобільного пального не показували таких стрибків вартості, як автогаз за кілька тижнів серпня: його ціна підскочила більш ніж на 4 гривні, а на деяких заправках навіть більше.

На думку паливних експертів, такий стрибок пов'язаний, у першу чергу, з дефіцитом зрідженого газу на ринку – значна частина поставок автогазу на український ринок зав'язана на Росію (до 50 %).

Нещодавно РФ залишила це право лише за "Роснефтью", яка працює через швейцарську компанію-посередника, і знизила обсяги поставок цього палива майже вдвічі, приблизно до 40 тисяч тонн на місяць.

Крім того, на білоруських заводах, з яких також поставлялися значні обсяги зрідженого газу, почався дуже своєчасний ремонт, що й призвело до дефіциту та ажіотажного попиту на паливо.

Щодо газу вітчизняного видобутку, то на сьогодні Україна, за різними даними, може забезпечити лише близько 20-27 % потреб ринку.

Ще однією причиною різкого підвищення ціни, на думку експертів, є відсутність великих сховищ зрідженого газу в Україні, які могли б наситити ринок на час коливання ціни, та зниження залежності від РФ.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
29.08.2017 13:35
Переглядів510
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-05-2018 21-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг