Українцям пояснили, хто повинен платити за газові лічильники

Є три типи газових лічильників за діапазоном експлуатаційних витрат: G4, G2,5, G1,6. Якщо в квартирі газ використовується тільки для приготування їжі (стоїть газова плита), достатньо лічильника G1,6. Якщо в будинку є плита і газова колонка – G2,5, якщо ж є газове опалення, потрібен лічильник G4.

Про це йдеться в статті видання "Сегодня".

Чим потужніший лічильник, тим більшою буде абонплата. Тому важливо, щоб, наприклад, в квартирі з однією газовою плитою не стояв лічильник G4, інакше доведеться переплачувати. Як пояснили в НКРЕКП, українці мають право вибирати і змінювати лічильник самостійно.

Встановлення лічильника оплачується:

  • У новобудові – забудовником.
  • Під час капітального ремонту – від замовника ремонту.
  • Якщо встановлюється лічильник у вже газифікованому будинку – споживачем.

"Лічильники газу можуть встановлюватися також за кошти газопостачальних (газотранспортних) підприємств та за рахунок інших джерел", – пояснюють в комісії. Перевірка лічильників має проходити за рахунок постачальників. Правда, якщо споживач сам замовив перевірку, йому і платити.

"Якщо лічильник газу перебуває у власності газорозподільного підприємства, ремонт та технічне обслуговування такого лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства", – пояснюють в НКРЕКП.

"Послуги з монтажу, технічного обслуговування і ремонту лічильників газу за заявками споживачів оплачуються ними за затвердженими в установленому порядку тарифами (цінами) з урахуванням вартості обладнання, його вузлів і деталей, крім послуг з періодичного технічного обслуговування. У разі, якщо лічильник газу перебуває у власності газорозподільного підприємства, ремонт та технічне обслуговування такого лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства", – пояснюють в НКРЕКП.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
29.08.2017 15:05
Переглядів1656
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
16:22
29.08.2017
Згідно Закону України "Про комерційний облік газу" встановлення індивідуальних приладів обліку газу здійснюється за рахунок постачальника газу. А тарифах на газ ці витрати закладені
останні новини
27-05-2018 26-05-2018 25-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг