У Європі вже торгують 250 українських компаній

Нині 250 українських компаній вийшли на європейські ринки із продукцією тваринного походження.

Про це повідомив перший заступник голови Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, - повідомляє Укрінформ.

"Чи багато це? Тут треба розуміти вимоги ЄС щодо безпечності та якості продуктів. Я наведу лише один приклад: у ЄС узагалі заборонено приймати на харчову переробку молоко, яке при доїнні зазнало контакту з повітрям. Тобто, коли застосовується ручне доїння, то в ЄС така продукція на переробку не приймається в принципі. Підприємства, які готові розмежовувати молоко, отримане шляхом машинного доїння, які повністю дотримуються законодавства ЄС, отримають дозвіл на експорт своєї продукції до ЄС", - наголосив Лапа.

З його слів, система якості та безпечності харчових продуктів в Україні поки що відрізняється від європейської:

"Це не означає, що наша система гірша - вона інша. Якщо б вона була тотожною, то ми б мали повне визнання української продукції на європейському ринку", - каже Володимир Лапа.

Він підкреслив, що в Україні європейські принципи на рівні законодавства впроваджені на 30-40%, але українські підприємства індивідуально працюють над впровадженням європейських стандартів якості та безпечності своєї продукції. І торік було здійснено низку кроків щодо відкриття ринків збуту для харчової продукції.

Наприклад, вітчизняні компанії отримали дозвіл на експорт молочної продукції до країн Європейського Союзу та Китайської Народної Республіки, м'яса птиці в Єгипет та інші рішення, які дозволяють українським підприємствам продавати свою продукцію за кордоном.

"Ми в процесі еволюції, і наше завдання зробити все можливе, щоб якомога більша кількість вітчизняних підприємств отримали визнання на європейському ринку, а в перспективі ми повинні рухатися в бік повного визнання еквівалентності систем безпечності продукції. Якщо говорити реалістично, то мова йде не про місяці, а про термін 5-7 років", - зазначив Лапа.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
17.02.2016 14:00
Переглядів367
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
14:32
17.02.2016
Андрій Іванцов
А на українському ринку скліки відсотків іноземних компаній???? Оце проблема, про яку варто говорити!
останні новини
20-01-2018 19-01-2018 18-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг