Українці стали частіше брати "теплі кредити"

Як тільки у серпні програма "теплих кредитів" запрацювала на повну силу, рівень її популярності різко зріс. За місяць близько 6 тис. родин залучили 403 млн грн на енергоефективні заходи. Для порівняння: у попередні місяці обсяг отриманих кредитів становив 68-130 млн грн.

Про це повідомляє "Урядовий портал".

Крім цього, вперше за всю історію програми у серпні 133 ОСББ та ЖБК залучили 32 млн грн "теплих кредитів". Це у 10 разів більше, ніж у серпні 2016 року, коли ОСББ взяли у державних банках лише 3,2 млн грн на енергоефективні заходи.

"Неймовірно високий попит ОСББ на "теплі кредити" – свідчення їхньої довіри до Уряду, до програми підтримки. Раніше ОСББ було важко мотивувати до енергоощадності. Чималих зусиль необхідно було докласти, щоб переконати громадян об'єднатися та проголосувати за взяття "теплого кредиту". Завдяки широкій інформаційній кампанії, численним регіональним та районним роз'яснювальним семінарам, успішним історіям утеплення ОСББ нам вдалося запевнити їх у тому, що компенсації виплачуються, а досягти економії енергоспоживання реально", – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як показали результати моніторингу програми, спочатку ОСББ беруть "теплі кредити" на незначні роботи: заміну вікон або встановлення лічильника. Переконавшись, що відшкодування є, ОСББ наважуються вдруге і втретє звертатися до програми та впроваджувати вже глибинні заходи з енергоефективності.

"Комплексна термомодернізація багатоповерхівки – утеплення з облаштуванням ІТП із погодним регулюванням – дає змогу вдвічі та більше зменшити платіжки за опалення", – підкреслив Сергій Савчук.

Також із 403 млн грн найбільшу суму коштів, а саме – 360 млн грн, одержано для утеплення індивідуального житла: встановлення лічильників, заміни вікон, термоізоляції стін тощо. Ще 10,4 млн грнвзято для встановлення твердопаливних котлів.

Загалом з початку дії програми більше 330 тисяч сімей скористалися "теплими кредитами" на суму 4,3 млрд грн. Зокрема, близько 1150 ОСББ та ЖБК залучили 190 млн грн на утеплення багатоповерхівок.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
05.09.2017 10:05
Переглядів748
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
15:42
05.09.2017
Роккі
правильно, осінь вже прийшла
останні новини
22-01-2018 21-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг