В українських містах хочуть звузити ширину смуг руху

Фото: ілюстративне

На розгляді в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства перебуває проект державної будівельної норми, у якій пропонується зменшити ширину смуги руху в містах.

Про це повідомили Економічній правді у прес-службі Укравтодору.

Як зазначається, у проекті ДБН "Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів" ширина смуги руху в містах передбачена на рівні 3 м, житлових вулиць та проїздів – 2,75 м, магістральних доріг у великих містах – 3,5 м.

Чинними на сьогодні будівельними нормами ширина смуги руху передбачена: 3,75 м – для І та ІІ категорій дороги, 3,50 м – для ІІІ, 3,0 м – для IV, а для V категорії ширина проїзної частини передбачена на рівні 4,5 м без розділення її на смуги руху.

Разом з цим у населених пунктах, в яких діє обмеження швидкості до 60 км/год, дозволяється звужувати ширину смуги руху до 3,25 м зі встановленням дорожних знаків.

Одночасно, Укравтодором розглядається питання зменшення швидкості руху при в'їзді в населені пункти шляхом влаштування засобів її примусового зниження. Для цього використовуватимуться шикани – послідовність тісних звивистих поворотів (зазвичай у формі літери "S") на трасі, що використовується на міських вулицях для цілеспрямованого уповільнення автомобілів.

Це питання зараз вивчається в частині розроблення проектних рішень.

За інформацією Укравтодору, щорічно в Україні скоюється до 180 тисяч дорожньо-транспортних пригод, в яких гине до 5 тисяч осіб та травмуються близько 30 тисяч. До 80 % таких пригод стається в населених пунктах.

Основними причинами таких пригод є порушення водіями швидкісного режиму, що призводить до зіткнень та наїзду на пішоходів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
11.09.2017 17:17
Переглядів1494
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
23:12
11.09.2017
Петерджан
На широкі дороги асфальту мало,а так будуть вузькі і товсті велосипедні доріжки
21:53
11.09.2017
Богдан
Доріг і так немає, так вони хочуть звузити та заощадити? Чи більше кармани напхати,дістало.
останні новини
27-05-2018 26-05-2018 25-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг