Нацбанк спрогнозував курс гривні на осінь

Національний банк вважає, що на гривню чекає незначна девальвація восени внаслідок сезонного попиту на валюту.

Про це заявив виконуючий обов'язки голови НБУ Яків Смолій в інтерв'ю "Економічній правді".

"Щодо осені, то це традиційно той сезон, коли попит на валюту є більшим, ніж в літні періоди. Це, в першу чергу, пов'язано з сезонними факторами осінніх робіт, коли йде збирання врожаю, коли здійснюються посіви. Відбувається також активізація бізнесу перед новим роком, коли імпортери стараються завезти продукцію для новорічних свят, різдвяних свят", – заявив Смолій.

Очільник НБУ заявив, що регулятор згладжуватиме різкі коливання курсу гривні.

"Є очікування більшого попиту на валюту. Але ми не бачимо якихось загроз різких коливань, оскільки очікуємо і на достатню пропозицію валюти. Зокрема, з боку аграріїв, які матимуть новий врожай. Тим більше, що в нашій монетарній політиці для того і існують валютні інтервенції для покупки валюти, коли є надлишок її на ринку, і інтервенції на продаж, якщо її недостатньо, для того, щоб згладжувати тимчасові надмірні коливання курсу", – пояснив Смолій.

"Сьогодні ж ринок переважно самостійно знаходить баланс і регулює курсоутворення. Щодня змінюються пропозиція валюти і попит на неї з боку учасників ринку — звідси і коливання курсу. Але ми слідкуємо за ситуацією на валютному ринку і за допомогою валютних інтервенцій не даємо тимчасових факторам спотворювати динаміку курсу, визначену фундаментальними ринковими чинниками", – додав він.

Смолій також прокоментував стан платіжного балансу.

"Загалом сьогодні кон'юнктура сприятлива — ціни на сталь та залізну руду навіть вищі, ніж ми очікували. А отже, ми не бачимо якихось загроз в тому, що обсяг експорту може виявитися нижчим за наш прогноз", – сказав він.

Нагадаємо: середньорічний курс гривні, закладений у держбюджет Мінфіном, становить 29,3 грн/долар.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
19.09.2017 08:15
Переглядів728
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг