Україна піднялася у рейтингу конкурентоспроможності

У 2017-му році Україна піднялась в глобальному рейтингу конкурентоспроможності на 4 позиції.

Зростання не дуже велике, однак воно показове, адже відбулось передусім за рахунок якості інституцій, покращення внутрішнього фінансового ринку, удосконалення бізнес процесів, та підвищення ефективності товарних ринків, – інформує "Ціна держави".

Ситуація була б кращою, якби не регулювання зарплат (подвоєння мінімалки), що суттєво знизило наші позиції за показником ефективності ринку робочої сили.

Респонденти відзначили значне покращення ситуації із прозорістю ухвалення державних рішень, помітне поліпшення корпоративного управління, зменшення впливу криміналу на їх бізнес, а також підвищення ефективності державних витрат. Проте також говорили про посилення фаворитизму та обтяжливість державного регулювання. Також відзначили падіння довіри до політичних діячів.

До того ж респонденти говорять, що їм стало легше отримувати фінансування. Напевно, це відчуття полегшення після кількох років затяжної банківської кризи.

Відзначають і прогрес щодо готовності власників делегувати управління організацією найманим керівникам, посилення конкуренції і навіть певне пожвавлення в роботі Антимонопольного комітету України. Зауважують, що стало суттєво легше почати бізнес.

Показник розраховується на основі опитування керівників підприємств. В Україні в опитування брали участь 110 респондентів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
27.09.2017 12:48
Переглядів573
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
27-05-2018 26-05-2018 25-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг