"Роттердам+" заклали і в тарифи на тепло, - експерт

Тарифи для теплових електроцентралей (ТЕЦ) на тепло і електроенергію на наступне півріччя будуть розраховувати з прив'язкою вартості вугілля до ф'ючерсних котирувань.

Про це йдеться у Постанові НКРЕКП №991.

Така практика раніше застосовувалась при розрахунку прогнозних цін на вугілля для великої теплової генерації, зокрема застосовувалась формула "Роттердам+".

Зі слів експерта з питань енергетики Андрія Геруса, прийняття цієї постанови запроваджує своєрідний "Роттердам+" для тарифів на тепло.

"Раніше по формулі "ціна у Роттердамі + 8000 км доставки морем + перевалка у порту + витрати на залізницю" рахувалось все вугілля для розрахунку ціни електроенергії вугільної теплової генерації (ТЕС) – там 75 % у ДТЕКу Ахметова. Таким чином зі споживачів зібрали 10 млрд грн минулого року і ще 9 млрд грн за 9 міс. цього. Але тепер формулу Роттердам+ ввели і для ТЕЦ (це станції, які виробляють і електроенергію, і тепло)... Тепер це не тільки електрика, а і тарифи на тепло", – зазначив Андрій Герус.

Зокрема йдеться про тарифи на тепло у містах Суми, Чернігів, Черкаси, Краматорськ, а також Дніпровський та Дарницький район міста Києва (Дарницька ТЕЦ).

Експерт розповів, що ще влітку надсилав лист НКРЕКП, в якому інформував, що абсолютну більшість свого вугілля ці ТЕЦ імпортують із Росії, і формула "Роттердам+" некоректна, необгрунтована і несправедлива для такої ситуації. Але ця інформація була повністю проігнорована. Хоча регулятор зобов'язаний аналізувати затрати, бо ТЕЦ працювали за методикою "затрати+". Тобто у тариф мали закладатися реальні затрати, а не якісь космічні індекси.

Думаю, було певне відчуття порушення законодавства, тому і змінили методику - і тільки тепер офіційно легалізували Роттердам+ і для ТЕЦ.

Коротше, як бачимо, якщо є бажання прийняти Роттердам+ і свідомо закрити очі на все - так і робиться. Думати, що це просто випадковість, було б надто наївно.

Я звичайно, за те, щоб фінансування і зарплати регулятору були збільшені. Але чи корелює збільшення фінансування регулятора (збільшення у 7,5 у порівнянні з 2016р - до 400 млн грн у 2018р.) із такою якістю роботи? Чи і не має корелювати? Чи можливо є очікування, що суспільство буде підтримувати високі зарплати чиновників при такому тарифоутворенні у стилі "Це не моя справа"?

Тут змушений констатувати сухий юридичний факт. НКРЕКП - у президентській вертикалі. Голову НКРЕКП і всіх членів НКРЕКП звільняє та призначає Президент України П.О.Порошенко.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
29.09.2017 18:40
Переглядів338
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг