В Україні всі школи змусять прозвітувати про використані кошти

До 1 грудня всі українські школи мають оприлюднити інформацію про надходження і використання коштів незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків.

Цього вимагає закон "Про освіту", – повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

"Окрім беззаперечного факту, що закон має виконуватись, існує й інше: у суспільстві побутує міф, що батьки практично повністю фінансують освіту. Очевидно, що це не так. Прозора фінансова звітність допоможе нам, по-перше, оцінити, скільки реально коштів зараз українське суспільство вкладає у шкільну освіту і яку частку складає цей тіньовий бюджет освіти, а, по-друге, нарешті дати нашим батькам прозору картину того, на що витрачаються їхні кошти. Давайте разом зараз визначимо оптимальну дату, коли ми можемо вимагати від усіх шкіл оприлюднення цих даних. Впевнена, що краще за вас – керівників обласних управлінь – ніхто не розуміє роботу шкіл на місцях", – зазначила міністр Лілії Гриневич.

Закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою на початку осені, набув чинності 28 вересня.

Документ передбачає низку нововведень, таких, як 12-річне навчання в школі, розширення автономії шкіл і зміну контролю за їхньою діяльністю. Найбільше дискусій викликала норма закону про обов'язкове викладання у середній школі українською мовою. Проти виступили представники щонайменше семи держав. Після цього документ відправили на експертизу до Венеціанської комісії.

Закон також передбачає, що держава забезпечує асигнування на освіту в розмірі не менше ніж 7% ВВП за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів й інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Державні і комунальні заклади освіти мають право надавати платні освітні й інші послуги, перелік яких затверджує уряд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАКОН "ПРО ОСВІТУ": ТОП-5 ОСНОВНИХ ЗМІН

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
03.11.2017 15:21
Переглядів313
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-03-2018 23-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг