Порошенко підписав закон про "партійну диктатуру"

Президент Україїни Петро Порошенко схвалив розширення виключення зі списку партії кандидатів у народні депутати після виборів.

Підписаний закон "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі)" розміщений на сайті Верховної Ради, ‒ повідомляє Українська правда.

Законопроект №3700 Рада ухвалила після 20 провальних голосувань.

Головне науково-експертне управління Ради у своєму висновку до законопроекту наголосило, що поширення його дії на виборчі списки кандидатів у депутати від партій-суб'єктів виборчого процесу на позачергових виборах у Раду 26 жовтня 2014 року не узгоджується зі ст. 58 Конституції, відповідно до якої закони не мають зворотної дії в часі.

При прийнятті законопроекту під стенограму було зачитано, що його дія буде поширюватися на виборчі списки партій, які були суб'єктами виборчого процесу на позачергових парламентських виборах у 2014 році, але при голосуванні за документ Гройсман зазначив, що він приймається з урахуванням виправлення про те, що закон буде поширюватися на кандидатів у депутати, включених у виборчі списки партій, які пройшли в Раду виключно цього скликання.

Громадянська мережа "Опора" наголошувала, що законопроект №3700 надає можливість впливати на результати голосування громадян, а Комітет виборців України вважає, що законопроект не відповідає коаліційній угоді, є недемократичним, дозволяє впливати на результати голосування громадян і несе корупційні ризики.

Вони просили Порошенка ветувати цей закон.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
25.02.2016 12:59
Переглядів477
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-01-2018 15-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг