Студенти коледжів та технікумів будуть здавати ЗНО

Для студентів коледжів та учнів закладів професійно-технічної освіти, які вступили до цих закладів на базі 9-річної середньої освіти, протягом декількох наступних років буде запроваджено складання державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти у форматі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Про це сказав директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров, – повідомляє "Укрінформ".

"Є рішення Міністерства освіти і науки, що з 2018 року для державної підсумкової атестації як студентів коледжів, що здобувають рівень молодшого спеціаліста, так і учнів закладів професійно-технічної освіти почне використовуватись формат ЗНО. У наступному році це буде один предмет – українська мова та література. Протягом двох-трьох років складання ЗНО як державної підсумкової атестації як в старшій школі, так і в коледжах, і закладах професійно-технічної освіти планується привести до однакової схеми", – сказав Шаров.

Він додав, що в подальшому буде вводитися така система, коли результати ЗНО для молодших спеціалістів будуть враховуватися при вступі на бакалаврат.

"У 2019 році для тих спеціальностей, де підготовка молодших спеціалістів на базі 9 класів триває три роки, можна передбачати врахування результатів ЗНО з української мови та літератури при їх вступі для продовження навчання на бакалавраті на старших курсах або зі скороченим терміном навчання. Відповідно у 2020 році можна буде враховувати ЗНО на тих спеціальностях, де навчання на базі 9 класу триває 3,5 або 4 роки", – зазначив Шаров.

З його слів, запровадження ДПА у форматі ЗНО дозволить студентам коледжів та учням закладів професійно-технічного освіти користуватись усім спектром пропозицій закладів вищої освіти.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
08.11.2017 12:22
Переглядів5455
Коментарів8
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
19:22
20.03.2018
Зоряна
Як що не здасиш , то будуть відраховувати ?
17:03
28.02.2018
АНОНІМ
ДИБІЛІЗМ
02:00
20.01.2018
Ірина
а що буде коли не складеш зно в коледжі ?
10:12
13.01.2018
Наталія
Якщо хтось вважає , що студенти будуть краще вчитися , щоб краще здати ЗНО, то ви помиляєтесь, бо хто добре вчився до запровадження ЗНО для студентів коледжів , той і буде далі вчитись , а хто не вчився , і не буде вчитися , бо це нікому не потрібно . Тобто це не підвищить рейтинг ЗНО у різних областях .
23:29
12.01.2018
Галина
Всі тільки проти ЗНО у коледжах, тому що ми прийшли туди для того , щоб нас більш , ніж достатньо підготували як майбутніх педагогів, щоб нам дали таку освіту , такі знання , якими ми повинні володіти ! Але виходить все навпаки-ми повинні готуватися до ЗНО . В цей же час ми не готуємось належним чином до іншим предметів , то далі яка мова може бути про освічених педагогів ? Але про це забувають Міністр освіти та інші ...
21:44
25.11.2017
Маша
ЗНО для студентів необхідно відмінити!!
13:48
08.11.2017
Ирина
З його слів, запровадження ДПА у форматі ЗНО дозволить студентам коледжів та учням закладів професійно-технічного освіти користуватись усім спектром пропозицій закладів вищої освіти...... **************** Можно подумать наши дети ранее не могли поступить в ВУЗ. Кто хотел - проходил "ЗНО". Уважаемые, вы забыли, что профтех готовит работяг, большинство из наших детей о ВУЗе даже не мечтают.Теперь вы делаете обязательным "ЗНО" и заставляете нести ответственность за знания детей, которые они получили в школе, а не в училище. Я говорю об укр.языке. В заданиях "ЗНО" по языку материал 5-9 кл. В училище у детей в программе 10 кл - развитие речи. Это не справедливо!!!
15:31
08.11.2017
Світлана
10
0
А як бути з тими учнями профтеха, які випускаються у лютому, квітні? Діти із шкіл приходять з дуже слабким багажем знань і не намагаються щось вчити більше крім спецдисциплін і працювати руками.
останні новини
24-03-2018 23-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг