Сказали, коли в Україні запрацює накопичувальна пенсійна система

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко переконаний, що з 1 січня 2019 року влада буде готова до запровадження накопичувального рівня пенсійної системи.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Еспресо. TV".

"На сьогодні законодавство для трирівневої пенсійної системи в цілому сформоване і питання запуску другого рівня – це більше питання політичне. Потрібно було запустити цю систему ще 14 років тому. Але я переконаний, що у чинної влади вистачить насамперед політичної волі нарешті зробити цей крок і дати українцям шанс отримувати у майбутньому справді достойні пенсії", – сказав Розенко.

Зі слів віце-прем'єр-міністра, якби накопичувальну систему ввели 14 років тому, то нині люди, які виходять на пенсію, вже отримували б не 3-4 тис. грн, а 6-7 тис. грн.

Одним з найголовніших питань, які потрібно законодавчо врегулювати впродовж 2018 року, Розенко назвав захист пенсійних внесків громадян.

"У чинному законодавстві чітко зафіксовано, що ми всі: і уряд, і Верховна Рада – повинні здійснити всі необхідні заходи впродовж 2018 року, щоб з 1 січня 2019 року накопичувальна пенсійна система запрацювала", – сказав він.

"І на першому плані, безумовно, стоїть питання захисту коштів недержавного пенсійного страхування і накопичувальної системи. Ці речі нам потрібно детально виписати і дати чіткий сигнал людям, що їхні пенсійні внески будуть повністю захищені як від інфляції, так і від інших негативних процесів", – пояснив віце-прем'єр-міністр.

Довідково:

Накопичувальна пенсійна система – це коли працівник чи роботодавець від його імені сплачують внески до так званих накопичувальних пенсійних фондів, а після виходу на пенсію учасник отримує право на отримання пенсії, яку обчислюють з накопиченої суми внесків та інвестиційного доходу.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
03.01.2018 17:10
Переглядів253
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
18:52
03.01.2018
Юродивий
Не вірю!
останні новини
21-01-2018 20-01-2018 19-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг