Топ-10 продовольчих ритейлерів України

Як зазначають аналітики, в 2015 лідери українського ринку продовольчого ритейлу збільшили мережі на 162 тисячі квавдратних метрів.

"GT Partners Ukraine" оприлюднила рейтинг найактивніших вітчизняних продовольчих ритейлерів 2015 року, пише Agravery.

Загальна площа магазинів першої десятки за темпами зростання досягла 1,286 мільйонів квадратних метрів. Але це не рекорд. Наприклад, в стабільному 2013-му десятка лідерів додала 181 тисячу квавдратних метрів а загальна площа їх магазинів склала 1,355 мльйона квадратних метрів.

Протягом останніх двох років виявилися непростими для продовольчих мереж. У 2014 році більше 150 магазинів на окупованій території змушена була закрити "АТБ". Ритейлер оцінив збитки від окупації в 1 мільярд гривень. Ці події змусили "АТБ" переглянути стратегію розвитку: компанія має намір відкривати магазини на заході країни.

"АТБ" – не єдиний потерпілий ритейлер. "Ашан" закрив донецький гіпермаркет, а кримський магазин передав в управління російському офісу мережі.

Проблемами конкурентів скористалася "Fozzy Group". У минулому році вона підписала угоду зі "Смарт-Холдингом" про розвиток мережі "Сільпо" на місці колишніх супермаркетів "Амстор". До того ж протягом року "Сільпо" відкривала магазини майже в усіх нових торгових центрах.

Замикає трійку лідерів мережа "Novus", яка найактивніше будується в столиці. Компанія користується фінансовою підтримкою з боку ЄБРР, а її розвиток обмежує лише дефіцит земельних ділянок. Більшу частину магазинів ритейлер будує з нуля.

У цьому році в список мереж, які демонструють найвищий приріст торгових площ, потрапили регіональні ритейлери: київські "Рукавичка" і "Лоток", одеська "Обжора" і кіровоградська "Файномаркет". Невеликим ритейлерам допомагає низьке кредитне навантаження в порівнянні з "важкоатлетами" ринку. Тому зараз у них більше можливостей для розвитку, резюмують у "GT Partners Ukraine".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
26.03.2016 19:45
Переглядів1050
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-02-2018 20-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг