Експерти прогнозують занепад горілчаної галузі в Україні

Експерти прогнозують, що підвищення акцизного податку на 100% на лікеро-горілчані не сприятиме наповненню держбюджету і взагалі може призвести до занепаду легальної горілчаної галузі в Україні.

Учасники ринку вважають, що у результаті прийняття законопроекту про підвищення податку на горілку на 100%, легальна горілчана галузь може взагалі припинити своє існування до весни 2016 року через те, що для населення алкогольні напої стануть занадто дорогим задоволенням. Про це пише інформаційне агенство УНН.

За словами голови асоціації "Укргорілка" Володимира Остапчука, у випадку підвищення акцизу мінімальна ціна півлітрової пляшки горілки становитиме 90 гривень, а тризіркового коньяку – 150 гривень. Експерт зазначив, що підвищення цін призведе до істотного зростання рівня тіньової економіки в алкогольній галузі.

На думку генерального директора ТОВ "Істерн Беверідж Трейдінг" Ольги Івушкіної, реалізація поспішних і радикальних податкових ініціатив уряду попросту збанкротить легальних виробників міцного алкоголю.

До весни, на думку експертів, тіньовий ринок міцного алкоголю зросте до 60-70% і більшість легальних виробників виявляться на межі банкрутства.

Однак, очікуваного зростання надходжень до державного бюджету не буде, оскільки алкогольна галузь, яка донедавна була візитною карткою країни, може взагалі припинити своє існування, – вважають опитані учасники ринку.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України подав до Верховної Ради законопроект № 3630 "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулюванні економічної діяльності в Україні". У ньому уряд пропонує парламенту з 1 січня 2016 року підвищити акцизний податок на горілку на 100%.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
15.12.2015 17:11
Переглядів435
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
27-05-2018 26-05-2018 25-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг