Корупція в Україні: розміри хабарів зросли, а штрафи зменшилися

Середній розмір хабара в Україні у 2015 році становив 40 тисяч грн. При цьому середня сума штрафу за хабарництво ледве перевищила позначку у 20 тисяч грн.

Про це йдеться у дослідженні Transparency International Україна.

У 2014 році нечисті на руку чиновники брали в середньому 30 тисяч гривень. Експерти пояснили, що зростання пов'язане з курсом долара.

Загальна ж сума хабарів у 2015 році становила 19 млн грн. У 2014-му – на 3 млн менше.

Також у дослідженні йдеться про те, що лише п'ята частина чиновників (19%), яких судили за вимагання чи отримання хабара, опинилася за ґратами. За словами експертів, це дуже низький показник, враховуючи, що кожна частина статті 368 КК передбачає можливість позбавлення волі для хабарника.

Середній термін ув'язнення становив 4 роки 7 місяців. Як відомо, максимальний термін покарання за неправомірне збагачення - 12 років тюрми. Такого терміну за останні два роки не отримав жоден хабарник. 9% засуджених виправдали. 38% отримали випробувальний термін. Середній термін становить 2 роки 2 місяці. А 34% злочинців оштрафували – середня сума штрафу ледь перевищила 20 тисяч гривень, – пояснюють у Transparency International.

Дослідження вказує на ще одну прикру тенденцію – чим більший хабар фігурує у кримінальній справі, тим більша ймовірність, що чиновник залишиться на свободі.

Також експерти визначили, що найбільше за корупцію в Україні засудили працівників правоохоронної сфери – 14% від усіх справ. На другому місці за рівнем корупційності виявилася земельна сфера – 10%. А от справ проти суддів виявилося небагато – лише 1%.

Ймовірно, це пов'язано не з низьким рівнем корупції у судовій сфері, а з тим, що розслідування судової корупції дуже рідко доходять до самих судів, – зазначають у Transparency International.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
05.04.2016 20:32
Переглядів734
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-05-2018 21-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг