В Україні викрили одну з найбільших бот-мереж світу

На території України функціонував керівний сервер потужної кіберзагрози. Він забезпечував координацію розсилки спаму за допомогою взламаних серверів довгого ряду приватних українських та закордонних компаній, заражених шкідливою програмою Linux/Mumblehard.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Кількість таких серверів варіювалося в різні проміжки часу і у березні 2016 року, перебуваючи в 63 країнах світу, становила близько 4000, 33 з яких українські. У зону ризику потрапляли сервера із загальним хостингом, один або кілька сайтів на якому були зламані і містили шкідливу програму.

Наявність такого "щастя" у вигляді бекдора на сервері дозволяло зловмисникам віддалено виконувати команди на заражених серверах, отримувати несанкціонований доступ до оброблюваної на них інформації і несанкціоновано використовувати їх обчислювальні ресурси.

Усе це, включаючи масове поширенням повідомлень електрозв'язку, здійснене без попередньої згоди адресатів, призводило не тільки до систематичних, несанкціонованих втручань в роботу серверів, витоку інформації, спотворення процесу її обробки і встановленого порядку маршрутизації, але і завдавало матеріальні та репутаційні збитки, так як IP-адреси заражених серверів потрапляли в різні чорні списки.

Сервер управління бот-мережею Mumblehard, адміністрований російськими спамерами, виявили у південних регіонах нашої країни. Під час взаємодії між Департаментом кіберполіції Національної поліції України, компанією ESET, представниками компанії Cys Centrum та фахівцями з CERT-Bund було вжито злагоджених заходів щодо ліквідації кіберзагрози та розшуку причетних до злочину осіб.

Після інформування 33 українських компаній про те, що їх сервери скомпрометовані, отримали офіційні заяви про злочин та відомості про завдані збитки. За участі фахівців компаній ESET та Cys Centrum проаналізували та зафіксували виявлене шкідливе програмне забезпечення Mumblehard. Після завершення процесуальних дій, пов'язаних з документуванням, провели ряд інших слідчих дій, результатом яких стало відключення сервера управління бот-мережею і ліквідація пов'язаної з ними загрозою. Щоб знешкодити ботів, реалізували процедуру сінкхолінга.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
08.04.2016 12:00
Переглядів354
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-02-2018 18-02-2018 17-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг