Україна - на 107 місці у рейтингу свободи преси

Рівень свободи засобів масової інформації у 2015 році різко впав.

Україна посіла 107 місце серед 180 країн у Всесвітньому індексі свободи преси, який оприлюднила міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів", – інфоормує Радіо Свобода.

За даними дослідників, державні органи збільшили обмеження для роботи журналістів у Туреччині, Польщі, Таджикистані та Єгипті. Незалежні засоби інформації також частіше зазнають тиску "релігійних ідеологій" та "масштабних пропагандистських машин".

"У всьому світі "олігархи" скуповують засоби масової інформації і здійснюють тиск, що поєднується з тиском урядовим", – відзначає базована в Парижі правозахисна група.

Україна опинилася в рейтингу на 107-му місці серед 180 країн, фахівці вказують на "помітні проблеми" для роботи мас-медіа. На 148-му місці Росія, де правозахисники відзначили "складну ситуацію". У США, на думку "Репортерів без кордонів", "задовільна ситуація": 41-е місце в індексі свободи преси.

Серед пострадянських країн найбільш вільно себе журналісти почувають в Естонії: 14-е місце в списку.

Серед країн, де свободу преси шанують найбільше, "Репортери без кордонів" назвали Фінляндію, Нідерланди, Норвегію, Данію та Нову Зеландію.

Внизу цього списку розташувалися країни з найбільшими перешкодами для роботи журналістів – Китай, Сирія, Туркменистан, Північна Корея та Еритрея. Серед країн, які продемонстрували найбільший із 2015 року регрес, фігурує Таджикистан, де, на думку правозахисників, президент Емомалі Рахмон використав боротьбу з тероризмом для переслідування інакодумства.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
20.04.2016 20:19
Переглядів693
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-01-2018 19-01-2018 18-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг