Велосипедисти вимагають знизити ліміт швидкості у містах

Велосипедисти з різних громадських організацій України закликають уряд знизити ліміт швидкості авто на дорогах у містах до 50 км/год з нинішніх 60 км/год.

А також зменшити ліміт нештрафованого перевищення швидкості із 20 до 5 км/год, – повідомляє прес-служба Асоціації велосипедистів Києва.

Крім того, активісти просять розробити і затвердити новий порядок обліку дорожньо-транспортних пригод замість того, що був скасований Кабінетом Міністрів України.

На думку велосипедистів, виконання цих вимог є однією з головних умов підвищення безпеки дорожнього руху в Україні та зменшення кількості загиблих і травмованих у ДТП, зокрема серед пішоходів та велосипедистів.

"У 2015 на вітчизняних дорогах та автошляхах смертельні травми отримав 1961 пішохід і 270 велосипедистів, що становить близько 48% від усіх загиблих у ДТП. Понад 8 тисяч пішоходів і більш ніж 1,5 тисячі велосипедистів були травмовані. У 2016 ці показники погіршилися. Україна загалом посідає перше місце за смертністю серед пішоходів в Європі та серед країн колишньої СНД", – зазначив віце-президент громадської організації "Товариство учасників руху", голова Спілки захисту пішоходівВіктор Козоріз.

"Головна причина смертності серед пішоходів та велосипедистів на дорогах – перевищення водіями безпечної швидкості, про це свідчить статистика ДТП. У більшості країн ЄС ліміт швидкості у місті – 50 км/год, а перевищення допустимої швидкості без штрафу – до 5 км/год. У разі наїзду на пішохода чи велосипедиста з такою швидкістю, у них є 90% шансів вижити, на відміну від наїзду на швидкості 60+ км/год, коли шанси вижити зменшуються до 5%", – повідомила координаторка Асоціації велосипедистів КиєваІрина Бондаренко.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
01.06.2016 11:55
Переглядів1752
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
22:59
01.06.2016
Роман Гасько
Хай спочатку вивчать правила дорожнього руху, а потім виступають, бо останнім часом складається враження, що найгірше на дорозі доводиться водіям автомобілів, - і документи треба мати, і правила знати ( ще й їх дотримуватись) і ще й слідкувати за телятами пішими, на велосипедах, скутерах і т.д. які щомиті можуть сплутати автомагістраль з парковою алеєю. Якось так.
16:08
01.06.2016
лучанка
А я вимагаю, щоб велосипедистів заставили вивчити правила дорожнього руху, бо вони постійно їх порушують на дорогах. І щоб їм дозволяли їздити на велосипеді лише за умови наявності посвідчення про складання іспиту. Бо обнагліли вже. Пішоходів теж варто заставити такі правила вчити, бо переходять дорогу де хочуть. Ось це і є причиною більшості ДТП.
останні новини
24-05-2018 23-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг