З липня на українських митницях "фільтруватимуть" автомобілі та вантажі

Кабмiн своєю постановою запровадив обов'язкову фото- й вiдеофiксацiю проходження митних процедур на державному кордонi України.

Про це повідомляє газета "Експрес".

"Насамперед йдеться про огляд вантажу й транспортних засобiв. Постанову прийняли через те, що нинi митнi процедури фактично не виконують. Лише формально ставлять пташку про те, що їх нiбито пройдено. Як правило, такi процедури здiйснює безпосередньо митник, i належної системи контролю за цим не встановлено", – розповiдає Юрiй Федчишин, експерт iз питань податкової полiтики Iнституту суспiльно-економiчних дослiджень.

З його слів, з 1 липня митнi процедури знiматимуть на вiдео, й тому буде вже не так просто обiйти контроль i робити махiнацiї.

"Якщо в машинi везли, скажiмо, телевiзори, i митник iз камерою оглянув цей товар, то вiн не зможе написати, що в машинi було щось iнше. Важливий момент - початок зйомки вiдео. Нинi за процедурою митник має ввiмкнути камеру лише перед тим, як пiдiйде до транспорту, а не з моменту його входження в зону митного контролю для огляду. Це дає можливiсть створювати потрiбну картинку. Тепер вiдео починатиметься не як окремий фiльм про вже пiдготовлений автомобiль iз вантажем, а з моменту входження транспортного засобу в зону митного оформлення", – зазначає фахівець.

Як повідомляє Юрій Федчишин, це зменшить можливiсть пiдготовки авто, а також вантажу для того, щоб вони мали "правильний" вигляд, коли знiматимуть на камеру. Однак, зазначає експерт, можливостi для певних манiпуляцiй все ж залишаються. Наприклад, якщо автомобiль будуть знiмати вже пiсля того, як у ньому змiнили вмiст. Однак позитивний ефект вiд нових процедур безперечно буде. Це сприятиме зменшенню корупцiї й контрабанди.

Мiнiстр фiнансiв Олександр Данилюк зауважив, що, крiм фото- та вiдеоматерiалiв огляду вантажiв, будуть також записувати коментарi дiй митникiв.

Як пояснює Юрій Федчишин, митник має розповiдати, що саме бачить i робить, щоб потiм нi в кого не виникало сумнiвiв, що митник думав iнакше, нiж показує камера. Система запроваджується з 1 липня. З iншого боку, можливо, буде прийнято рiшення про вiдтермiнування виконання постанови через брак технiчних ресурсiв.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
20.06.2016 10:20
Переглядів1667
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-03-2018 19-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг