Скільки доларів заробляють українці

За даними Держкомстату України, наявний дохід на одного українця у першому кварталі 2016 року склав майже 265 доларів.

Саме таку суму має у своїй кишені середньостатистичний громадянин, якщо перевести наявну готівку в долари, за офіційним курсом НБУ,– повідомляє Uzhgorod. net.ua.

Українці, почувши таку новину, побігли оглядати кишені, а потім почали ділитися результатами оглядів у соцмережах.

"Брехня! У моїх кишенях нічого такого немає!", - пишуть одні.

"Максимум пом'ята сотка гривень! Де мої 265 доларів?" - вторять їм інші.

Внесемо необхідні пояснення. Справа в тім, що середній наявний дохід, як і середня зарплата, середня пенсія, середня субсидія – це величина умовна, схожа на середню температуру по лікарні. Пам'ятайте, як в анекдоті? У когось - 40 градусів, хтось помер, а в середньому - 36,6. Та само і середній наявний дохід. Якщо у 99 осіб в кишені лише "пом'ята сотка гривень", а у когось одного під матрацем завалялося $ 26 тисяч, то середня сума на цих 100 осіб якраз і складе ті самі 265 доларів.

"Наявний доход – це популярний показник оцінки доходів населення країни",– роз'яснив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Під час його обрахунку враховуються всі доходи: зарплата, відсотки по депозитах, дохід від здачі нерухомості в оренду та інші легальні надходження. Крім того, враховуються і різного роду соціальні пільги, які отримують українці з держбюджету в грошовій і не грошовій формі – субсидії на ЖКГ, допомоги на дітей, виплати біженцям. Тому і розрахунок ведуть на одного жителя країни, включаючи старих і немовлят, щоб врахувати всі доходи і всі соціальні виплати.

Зрозуміло, Держкомстат все це рахує в гривні, але, каже економіст, звичніше і коректніше все ж порівняти ці суми в доларовому еквіваленті – аж надто різним був курс за останні роки.

Отже, за підсумками першого кварталу 2016- го кожен українець має в своїй кишені близько 265 доларів, в той час як ще три роки тому - в першому кварталі 2013-го - ця сума становила 651 долар. За показником наявного доходу ми зависли між 2005-м і 2006-м роком, коли ці показники становили 199 і 290 доларів відповідно.

"Користуючись цими даними, можна відповідати на одне з улюблених українських питань: коли рівень життя українців досягне докризового рівня", – вважає Олександр Охріменко.

Якщо провести аналогію, то можна зробити висновок, що наявний дохід українців може досягти рівня 2013 року не раніше 2023-го. Він вважає, що в історію України цей період цілком може увійти під назвою "втрачене десятиліття". І нинішні українці зможуть пишатися тим, що спочатку вони своїми руками знищили економіку країни, а потім 10 років її відновлювали. Але зате зберегли в незайманому вигляді корупцію, бідність і соціальну несправедливість.

Слід зазначити, що середня зарплата по країні складає 4984 гривні, а мінімальна - 1450 гривень.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
10.07.2016 13:55
Переглядів668
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг