Порошенко підписав закон про судоустрій і статус суддів

Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про судоустрій і статус суддів".

Про це зазначено на офіційному сайті глави держави.

Як зазначається, що завданням закону є імплементація оновлених конституційних принципів здійснення правосуддя для забезпечення незалежності і деполітизацію судової влади, посилення її відповідальності перед суспільством, впровадження нових принципів формування суддівського корпусу, посилення ролі громадськості з контролю за чеснотою і етичністю представників суддівського корпусу та оптимізація системи судоустрою.

"Прийняття Закону про судоустрій є одним з ключових етапів нормативного забезпечення судової реформи, який відкриває шлях для створення якісно нової моделі функціонування судової влади відповідно до суспільних очікувань і європейських стандартів і задоволення суспільного запиту на справедливий суд, що був одним з основних вимог Революції гідності", – наголошується в повідомленні.

Закон удосконалює процедуру кваліфікаційного оцінювання всіх суддів, розпочату у відповідності з Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд".

Також закон передбачає перехід до триланкової судової системи та створення протягом 6 місяців з моменту вступу в силу нового Верховного Суду, у складі якого будуть діяти Велика Палата.

Зі слів координатора Ради з питань судової реформи Олексія Філатова: Закон "Про судоустрій і статус суддів" є логічним продовженням змін до Конституції України щодо правосуддя і буде вводитися в дію одночасно з ними, наприкінці вересня 2016 року.

До цього часу повинен бути прийнятий також Закон "Про Вищу раду юстиції", робота над яким на даний момент продовжується.

Як наголошується, зазначений закон був розроблений Радою з питань судової реформи, яка є консультативно-дорадчим органом при президентові України. У ньому враховані всі ключові рекомендації Венеціанської Комісії, які стосуються судоустрою і статусу суддів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
13.07.2016 12:03
Переглядів421
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-03-2018 19-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг