Гречка подешевшає, – Мінагрополітики

Мінагрополітики очікує зниження цін на гречку.

Відповідно до результатів моніторингу продовольчих ринків у 2016/17 роках, очікується збільшення пропозиції гречки на внутрішньому ринку, що може спричинити зниження її ціни, – повідомляє прес-служба відомства.

Валовий збір гречки очікується на рівні 174,2 тис тонн, що на 36% більше, ніж торік. А за попередніми оцінками у 2016/17 роках на ринку може бути спожито близько 150-160 тис тонн зерна гречки.

Крім того, активізували роботу ПАТ "Аграрний фонд" задля формування запасів гречки урожаю 2016 року. Наразі у ПАТ "Аграрний фонд" в наявності є 283 тонни гречки. За форвардними угодами товариством вже законтрактовано 3,6 тис тонн зерна гречки урожаю 2016 року. Загалом ПАТ "Аграрний фонд" планує законтрактувати 10 тис тонн гречки нового врожаю.

Разом з тим Антимонопольний комітет України продовжує розслідування на ринку гречаної крупи. Наразі повна інформація від учасників ринку відсутня, а фактичні ціни реалізації фасованої гречки в окремих випадках у травні-червні 2016 року сягали 50 грн/кг.

Комітет вважає за доцільне відстежити весь ланцюг постачання товару на полиці торгівельних мереж.

Уже визначили 25 наймасштабніших постачальників гречки до загальноукраїнських торговельних мереж, яких опитують щодо обґрунтованості підвищення цін на кінцеву продукцію.

Отримана інформація дасть можливість визначити розміри торгівельних надбавок вторинних виробників (оптової ланки виробників, що здійснюють фасування товару) і зробити висновки щодо впливу таких учасників ринку на кінцеву ціну товару для споживача.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
08.08.2016 15:37
Переглядів494
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-05-2018 21-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг