В Україні автоцивілка подешевшає на 25-30%

Нацкомфінпослуг не буде підвищувати цін на поліси обов'язкової автоцивілки, що призведе до зниження її вартості на 25-30% у 2016 році.

Якщо врахувати, що ліміти виплат по ОСАГО в 2015 році так і не підвищилися, то вже з січня 2016 року страховики зможуть безперешкодно давати водіям знижки на поліси автоцивілки в рамках встановленого ще в 2010 році діапазону коефіцієнтів до базового тарифу ОСАГО, - повідомляє видання Вusinessua.

"Комісія не затвердить рішення президії про підвищення цін без актуальних розрахунків і даних статистики по виплатах", – стверджує голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В'ячеслав Черняховський.

У березні цей діапазон фактично було скасовано рішенням президії бюро, який рекомендував страховикам застосовувати до тарифу ОСАГО тільки максимальні коригуючі коефіцієнти. Це призвело до зростання цін на автоцивілку. Найбільше довелося заплатити київським водіям. Якщо раніше страховиками застосовувалися в столиці коефіцієнти від 3,2 до 4,8, то в травні залишився тільки один коефіцієнт – 4,8. Через це поліси ОСАЦВ для столичних водіїв стали дорожчими майже на 300 грн.

Підвищення цін за рахунок коефіцієнтів було пов'язано з тим, що страховики чекали сплеску виплат цього року через девальвацію гривні. За прогнозами бюро, середня виплата по ОСАГО в 2015 році мала становити 17 тисяч гривень. Але в реальності вона не перевищила і 14 тисяч гривень.

"Хто ж знав тоді, що страховики частіше стануть робити виплати з урахуванням зносу для нових авто (чого раніше не було) і платити потерпілим не всю суму, а тільки 50%", – говорить керівник страхової організації, який попросив не називати його імені.

Хоч рішення президії МТСБУ за коефіцієнтами і носило рекомендаційний характер, страховикам, у яких ціни на поліси ОСАЦВ були нижче ринкових, доводилося відраховувати додаткові внески до гарантійного фонду бюро (так званий ДВ2).

Регулятор не може дати добро на підвищення вартості ОСАЦВ, спираючись на прогнози, а не розрахункові дані андеррайтерів. Тому обмеження по законних знижках на автоцивілку в січні будуть скасовані, що призведе до зниження вартості полісів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
04.01.2016 12:35
Переглядів329
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг