Офіційний запуск системи е-декларування має відбутися вночі 31 серпня, – Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що офіційний запуск системи електронного декларування має відбутися 31 серпня о 23:59.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Вчора керівник Державної служби спеціального зв'язку і захисту інформації України (ДССЗЗІ) повідомив, що сертифікат готовий. Сьогодні наприкінці дня він має бути вручений представникам Національної агенції з питань запобігання корупції. Програма кардинально перероблена", – сказав Петро Порошенко під час поїздки в Маріуполь.

Як повідомляє прес-служба президента, він наголосив, що це означатиме завершення виконання умов у рамках програми співпраці з МВФ і виконання зобов'язань щодо надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом.

Порошенко додав, що 5 вересня комітет Європарламенту приступить до розгляду питання надання безвізового режиму для українців.

Напередодні у Державній службі спеціального зв'язку і захисту інформації повідомили, що її експертна рада має намір 31 серпня розглянути питання щодо видачі атестата відповідності системи електронного декларування на підставі експертного висновку, наданого за результатами державної експертизи. При цьому у службі наголосили, що до того моменту офіційні заяви і публічні твердження про те, що "Держспецзв'язку" зобов'язана видати атестат, можуть бути розцінені і кваліфіковані як "протиправний тиск на експертів, а також посадових осіб державного органу".

Після низки суперечностей навколо сертифікації системи для подання електронних декларацій, яка мала спершу запрацювати з 15 серпня, але була запущена без належної сертифікації, тепер вирішено, що вона має запрацювати повноцінно не пізніше як 1 вересня.

Відповідно до закону України "Про запобігання корупції", впродовж 60 днів після запуску системи електронного декларування декларації мають подати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Це близько 50 тисяч високопосадовців, серед яких президент, прем'єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року.

Повноцінне запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
31.08.2016 19:26
Переглядів389
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-03-2018 16-03-2018 15-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг