У Росії працює 40 % усіх трудових мігрантів з України, – ЗМІ

Фото: ілюстративне

В Росії працює до 40 % усіх трудових мігрантів з України, причому кожен п'ятий – без будь-яких правових підстав.

"Так, конфлікт на Сході позначився на лояльності українців до агресивного сусіда, з 2014 року кількість наших співгромадян, які відвідують РФ, скорочується. 2013-го понад 6 млн українців відвідали РФ, 2015-го – уже трохи більше 4 млн. Але все одно це друга за відвідуваністю українцями країна", – повідомляє DT.UA.

На цей момент, за даними Міграційної служби РФ, на території Росії перебуває 2,1 млн українців працездатного віку.

Як зауважують в матеріалі, останнє дослідження трудової міграції в Україні проводилося 2012-го Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи і Держстатом.

Мігрант, який шукає роботу в РФ, – це чоловік, переважно з сільської місцевості (понад 60 %), зайнятий важкою фізичною працею, який часто працює нелегально (понад 20 %) і виїжджає на заробітки на кілька місяців.

Найчастіше це житель однієї із західних областей (понад 70 %). Утім, експерти банківського сектора зазначають, що нинішнього року лише 20-25 % грошових переказів із РФ, через платіжні системи та картки, спрямовуються в західні області України.

"Звичайно, у голові не дуже вкладається той факт, що поки одні відправляються добровольцями на Донбас, інші їдуть будівельниками в Ростов. Але українська влада – не окресливши жорстких меж конфлікту, постійно шукаючи компроміси та зубами вчепившись у "липецькі фабрики", – від самого початку формувала в населення гібридне ставлення до того, що відбувається. І тепер жінки, які зустрічають на колінах труни з односельчанами з АТО, без сумнівів відпускають чоловіків штукатурами в Смоленськ", – сказано в матеріалі.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
09.10.2016 13:13
Переглядів561
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
26-04-2018 25-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг